Pilot F2 Correa: V nemocnici jsem málem umřel, protože mě FIA nehlídala

Závodník Juan Manuel Correa, který po kolizi s Anthoinem Hubertem ve Spa během závodu F2 utrpěl život ohrožující zranění, obvinil Mezinárodní automobilovou federaci z nedostatku péče.

1 Štítky: Anthoine Hubert FIA Juan Manuel Correa Zveřejněno 30. 01 2020 — Lukáš Štěrovský

„Všichni jeli na další závod do Monzy už následující den po nehodě. Já zůstal v nemocnici a po čtyřech dnech málem umřel,“ cituje závodníka web planetf1.com. „Nebyl tam nikdo z FIA, aby se o mě staral.

Důvod, proč jsem málem umřel, byl následek silného přetížení, které zažijete pouze při vážných nehodách. Doktoři v Belgii tohle neznali, protože do té doby neviděli nikoho, kdo by tak velké přetížení přežil,“ krituje Correa Mezinárodní automobilovou federaci za to, že nechala „nezkušené“ lékaře bez pomoci.

Correovi zpočátku hrozila mj. amputace nohy, tu ale lékaři po několikahodinové operaci dokázali zachránit. „V nemocnici byly momenty, kdy jsem se soustředit hlavně na to, abych přežil, až pak jsem uvažoval o záchraně nohy,“ dodává jezdec, kterému prý závodění chybí. Věří ale, že se po rehabilitaci vrátí a troufá si dokonce i na F1. Ví ale, že musí být trpělivý.

„Závodění není jako balet nebo fotbal, nemusíte na tom být stoprocentně dobře, když stojíte na nohou. Pokud dokážete přidávat plyn a brzdit, je to dobré. Od pasu nahoru jsem zdravý, to je nejdůležitější. Ruce a hlava jsou důležité, a ty jsou v pořádku. Pokud se noha zahojí tak dobře, že budu moct ovládat pedály, pak můžu řídit jakékoliv auto na světě.“

Diskuse k článku

Jeden komentář: “Pilot F2 Correa: V nemocnici jsem málem umřel, protože mě FIA nehlídala”

  1. Mansell napsal:

    Tak nevím, ale házet vinu za nehodu na všechny kolem sebe je trochu zvláštní. Navíc byl v nemocnici a tam přece péči měl. Moc tomu nerozumím.

Napsat komentář