Ani rostoucí tlak Räikkönenovi nepomáhá

Po GP Číny se prezident Ferrari opřel do Kimiho Räikkönena za výsledky v úvodních závodech sezony. Ani v Bahrajnu se však finskému pilotovi zatím nedaří.

1 Štítky: Ferrari Kimi Räikkönen Zveřejněno 15. 04 2017 — Josef Nekvinda

Do Bahrajnu přicestoval Kimi Räikkönen pod velkým tlakem. A taky s vizí, co nejlépe se s touto situací popasovat. Se situací, kterou nastolily úvodní dva podniky na jejichž koncích byly neuspokojivé výsledky. Jenomže na řadu přišla sobotní kvalifikace v Bahrajnu a s ní další zklamání. Rozčarovaný je nejen tým, ale i samotný pilot Ferrari.

Pro nedělní závod vybojoval Räikkönen až pátou příčku. Umístil se přitom dokonce až za Danielem Ricciardem z Red Bullu a za vítězného Bottase se zařadil se ztrátou osmi desetin sekundy. „Myslím, že auto bylo celkově lepší a byl tu určitě velký potenciál, ale fakticky jsme nedokázali zajet dobré kolo z mnoha malých důvodů. Samozřejmě je to daleko od toho, co jsem si přál,“ uvedl Räikkönen.

„Je to tak jak to je, avšak není nic, co bychom nyní nemohli změnit. Hledáme tu to správné nastavení, ale celkově je to už lepší, než tomu bylo v posledních několika závodech. Když jsme pak v kvalifikaci začali jezdit na hranu, nebylo to takové, jaké bych chtěl. Koneckonců tady je to vždy i trochu o odhadech, neboť podmínky se tu hodně mění, ale jak jsem už řekl, auto mělo hodně potenciálu, jemuž výsledek na konci neodpovídá.“

Na okruh v Sakhiru nicméně Räikkönen jistě vzpomíná rád. Přeci jen tu stál již celkem osmkrát na stupních vítězů. Aby na ně vystoupal znovu, bude muset předvést extra výkon.

„Zítra je úplně jiný den, ale pochopitelně jsem daleko od ideální pozice pro start, takže to bude dost složitý závod. Doufám, že budeme dělat správná rozhodnutí a vytěžíme z nich to nejlepší,“ dodává Fin.

Diskuse k článku

Jeden komentář: “Ani rostoucí tlak Räikkönenovi nepomáhá”

  1. FandaF1 napsal:

    Neviem, čo sa s Räikkönenom deje, ale asi naňho prišla staroba. Vidno to na jeho jazde, že trošku vymäkkol. Na druhej strane zas dúfam, že zoberie nejaké víťazstvo pre Ferrari v tomto roku, aj keď už mám pochybnosti, pretože Mercedes nadelil 0,5 sekundy konkurencii. Možno by to Ferrari malo budúci rok najať Grosjeana ako dvojku, alebo Alonsa ako deliacu sa jednotku, aj keď v tom druhom prípade by to asi vo Ferrari vrelo a všetci dobre vieme, že obzvlášť Ferrari takúto situáciu nechce.

Napsat komentář