Bottas mě udržuje ve střehu, chválí Hamilton

Finský závodník v Bahrajnu těsně porazil trojnásobného šampiona a ve třetí kvalifikaci v barvách Mercedesu vybojoval svoji první pole position ve formuli 1.

Štítky: GP Bahrajnu Valtteri Bottas Zveřejněno 15. 04 2017 — Pavel Fabry

Lewis Hamilton pochválil výkon nového týmového kolegy Valtteriho Bottase, který jej v kvalifikaci na bahrajnském Sakhiru porazil rozdílem 0,023 sekundy a poprvé v kariéře se tak postaví do čela startovního roštu.

„Valtteri mě udržuje ve střehu, tohle kolo si opravdu zasloužil,“ uznal po porážce Hamilton, který vedl kvalifikaci ještě po prvních jízdách v Q3, svůj druhý pokus ale narozdíl od Bottase pokazil.

„První pole position, to je zkrátka úžasné. Člověk o tom sní už jako dítě a zítra to může být jeho vůbec první vítězství. Odvedl skvělou práci.“

Bottas se stal pátým finským závodníkem, který vybojoval pole position. Zapsal se ke jménům jako Keke Rosberg, Mika Häkkinen, Kimi Räikkönen a Heikki Kovalainen. Zároveň si svým počinem spravil chuť po nepovedeném závodě v Číně, kde se roztočil za safety carem a nakonec zachránil pouze šesté místo.

„Jsem samozřejmě velice šťastný,“ vyslovil se s typickým finským klidem Bottas. „Je to první pole position v mojí kariéře. Pár závodů to trvalo, ale dokázali jsme to, snad je to první z mnoha.

V autě se rozhodně cítím mnohem pohodlněji než v kvalifikaci v Melbourne. Čím více času člověk stráví v autě a řídí ho, tím víc se s autem sžívá. Je dobré dělat pokroky a neustále se zlepšovat. Pokud předtím máte dobrý nebo špatný víkend, když se v posledním závodě trápíte, je hezké začít ten další víkend dobře. Raději bych byl na pole position než kdekoliv níž, takže uvidíme zítra.“

Bahrajnská kvalifikace byla nakonec čistě záležitostí Mercedesu, který v závěrečné části znovu našel výkonnostní rezervu a výrazně poodskočil Ferrari, které do té doby dokázalo být jeho rovnocenným soupeřem. Třetímu Sebastianu Vettelovi piloti Mercedesu nadělili přes čtyři desetiny sekundy. Hamilton však očekává, že v závodě se znovu bude vyrovnaně bojovat.

„Dnes jsme měli na Ferrari náskok, ale v závodě obecně bývají blíž. Rozhodně to bude těsná bitva. Nevím, jak jsou na tom v dlouhých jízdách, ale myslím, že jsou dobří. Bude zajímavé sledovat teploty, snad to bude skvělá bitva.“

Diskuse k článku

Napsat komentář