Zisk čtvrtého titulu byl pro Hamiltona příliš snadný, říká Alonso

Fernando Alonso se opřel do Lewise Hamiltona, když prohlásil, že zisk čtvrtého titulu mistra světa pro něj byl až příliš snadný. Brit prý letos neměl žádného soupeře.

1 Štítky: Fernando Alonso GP Mexika Zveřejněno 30. 10 2017 — Lukáš Štěrovský

Zatímco Hamilton tvrdí, že zisk letošního titulu byl nejtěžší, Fernando Alonso je opačného názoru. „Byl to pro něj velmi, velmi lehký rok, neměl žádné soupeře. Vloni to byl Nico do posledního závodu, který s ním bojoval. Teď to měl snadné. Mercedes vyhrál titul čtyři závody před koncem, Hamilton tři závody před koncem. Snad to příští rok McLaren s Renaultem trochu změní,“ doufá Španěl.

Právě Alonso svedl v závěru Grand Prix Mexika bitvu s Hamiltonem a získal jeden bod po startu z osmnáctého místa. „Myslím, že to bylo dobré. Startovali jsme vzadu, dokončili na bodech, což je pro nás dobrý cíl. Podle mého jsme měli rychlost celý víkend, vůz se choval dobře, dobře se ovládal a měl dobré vyvážení přes závod.

Myslím, že nám jen trochu chyběla rychlost k útoku a obraně na rovinkách, takže jsme se zasekli za Sauberem po polovinu závodu a také jsme nebyli schopni předjet Magnussena. Jsme velmi zranitelní, když jsme před někým.

Na konci s Hamiltonem, jakmile jsme začali bojovat, nám chyběla rychlost na rovince. Zkoušeli jsme brzdit o něco dále, bránit pozici, ale nebylo to možné. Věděl, jak na tom jsme, že jsme silní jen v zatáčkách, dnes to viděl. Doufám, že příští rok mu to uděláme trochu těžší,“ hlásá Alonso.

Diskuse k článku

Napsat komentář