Räikkönen nemohl nemohl udělat více. První kolo bylo problémem

Kimi Räikkönen obsadil v Grand Prix Mexika třetí místo. To považuje za relativní úspěch; hlavně s ohledem na nepovedené první kolo. Zbytek závodu byl prý i přes menší potíže s vozem slušný.

Štítky: GP Mexika Kimi Räikkönen Zveřejněno 30. 10 2017 — Lukáš Štěrovský

Räikkönen nezažil ideální vstup do Grand Prix Mexika, když se z pátého místa propadl na sedmé za Ocona, Hülkenberga a Péreze. Oproti tomu se mu z cesty klidili Vettel a Hamilton, kteří kolidovali. „Start jako takový nebyl špatný, dostal jsem se vedle Bottase. Ale myslím, že každý za mnou se nechal vyvézt a předjel mě,“ vysvětloval Fin.

„Byla to katastrofa. Byli jsme ale trpěliví a měli rychlost na to se zlepšit. Jakmile ti vpředu zastavili pro nové pneumatiky, mohl jsem tlačit a nakonec jsem dobře napravil škodu,“ řekl Räikkönen. K tomu mu pomohla i zastávka v boxech pod virtuálním safety carem, která s ohledem na menší rychlost závodního pole neznamená tak velkou časovou ztrátu. Díky ní pilot Ferrari přeskočil Estebana Ocona.

„Nevím, co víc jsem mohl udělat, protože většinu závodu jsem jel sám. Na začátku jsem byl zaseknutý za Force Indií a nemohl předjet. Jakmile ostatní zastavili, měl jsem slušnou rychlost, ale byl jsem daleko od ostatních a z vozu neměl až tak dobrý pocit. Nevím, co jsem mohl udělat. Kluci přede mnou byli daleko, stejně tak nebyl nikdo za mnou. Nakonec musím říci, že to nebylo tak zlé. Ale po kvalifikaci jsem to tak trochu čekal. Největší problém bylo podle mého první kolo.“

A co si Räikkönen myslí o čtvrtém titulu Lewise Hamiltona? „Je to pro něj skvělé, je to hodně vítězství a titulů. Co k tomu říci? Můžeme mít radost za něj, ale vnitřně… nevím,“ odpověděl finský závodník a stále poslední mistr světa Ferrari.

Když jste na párty, DJ nestojí za nic, ale aspoň tam je alkohol zdarma… 😀

Zveřejnil(a) GPF1cz dne 30. říjen 2017

Diskuse k článku

Napsat komentář