Bottas o Hamiltonovi: Nevěděl jsem, že je to takový dříč

Valteri Bottas se po závodě v Mexiku rozpovídal nejen o proběhlé Grand Prix, ale i o celé sezoně po boku Lewise Hamiltona. Přestože Fin věděl, že jeho kolega je rychlý, netušil, jak tvrdě se na závody připravuje.

Štítky: GP Mexika Valtteri Bottas Zveřejněno 30. 10 2017 — Lukáš Štěrovský

Bottas se k Mercedesu přidal během ledna, když se stal náhradou za Nika Rosberga. „Když jsem přišel do týmu, vůbec jsem Lewise neznal. Neměl jsem žádnou představu o tom, jaký je. Věděl jsem jen to, že je velmi dobrý řidič. Tento rok mi to potvrdil. Navíc je to milý kluk, normální člověk jako všichni ostatní. Od začátku sezony se respektujeme,“ tvrdí Valtteri Bottas. „Vždycky jsem věděl, že je talentovaný, ale netušil jsem, jak tvrdě pracuje. Takže myslím, že si titul zaslouží.“

Bottas v Mexiku obsadil druhé místo, čímž nepřímo pomohl Hamiltonovi k předčasné jistotě titulu mistra světa 2017. „Byl to přímočarý závod po incidentu (Vettela a Hamiltona, pozn. red.) v zatáčkách dvě a tři. Dokázal jsem se odtamtud dostat. Jel jsem druhý a snažil se držet Maxe, ale nešlo to.

V určitém bodě jsem musel trochu začít dávat pozor na teplotu brzd a také motoru, takže jsem tím ztratil trochu času. Je dobrý pocit, být zpět na stupních vítězů. Cítím, že jsem z vozu dostal maximum. Neměli jsme tempo na to, abychom vyzvali Maxe a Red Bull, což škoda, takže se z toho musíme poučit,“ uzavírá Fin.

Pokvalifikační debata mezi jezdci Mercedesu. 😄 #Hamilton #Bottas

Příspěvek sdílený GPF1 (@gpf1cz),

Diskuse k článku

Napsat komentář