“Nikdo nebude určovat můj další osud,” upozorňuje Alonso

Fernando Alonso trvá na tom, že si nenechá "diktovat osud" a zůstane plně zodpovědný za svou budoucnost ve Formuli 1 sám.

Štítky: Fernando Alonso Zveřejněno 21. 03 2024 — GPF1.cz

Španěl zdůraznil, že se nejprve rozhodne, zda chce zůstat v F1 i v roce 2025, a poté se rozhodne, kde bude jezdit, přičemž prioritou je setrvání v Aston Martinu. Po odchodu Lewise Hamiltona do Ferrari zůstalo v Mercedesu pro příští sezonu volné místo, zatímco pokračující řeči o možném odchodu Maxe Verstappena z Red Bullu by mohly 42letému jezdci otevřít další lákavou příležitost. Alonso však nadále trvá na tom, že se nebude spoléhat na to, že za něj rozhodnou jiní, a bude dělat to, co mu bude vyhovovat.

“Vždycky jsem byl takový,” řekl. “Někdy mi to pomohlo, někdy ublížilo, být pánem svého osudu. Vybral jsem si, kdy odejít z týmu, kdy se připojit k týmu, vybral jsem si, kdy skončit s F1. A vybral jsem si, kdy se vrátím.

Teď si vyberu, co budu dělat příští rok. Nebudu se řídit tím, co dělají ostatní a diktují mi osud. Udělám si ho sám. Ať už v dobrém, nebo ve zlém, takový jsem.”


  • Nejnovější číslo online magazínu KOLO na KOLO. Předplatné zde.
  • Napětí manažerů Mercedesu
  • Kdo ve skutečnosti vlastní F1?
  • Zak Brown, jak jej neznáte
  • Le Mans: Možná poslední soukromý tým na stupních vítězů
  • Historie: Jak se závodilo v nacistickém režimu
  • Aerovychytávky


Alonso také připomněl, že po náhlém oznámení Sebastiana Vettela o odchodu do důchodu během GP Maďarska 2022 se uvolnilo místo v týmu ze Silverstone a majitel Lawrence Stroll měl příležitost ho přesvědčit, aby se připojil.

“Myslím, že jsem tu proto, že Sebastian ten budapešťský víkend odešel do důchodu,” řekl. “Kdyby se Sebastian dohodl s Astonem a závodil ještě několik let, neměl bych tuto možnost. Po oznámení jsem mluvil s Lawrencem a pochopil jsem, že když nejste v týmu, víte o projektu jen zvenčí.

Továrna, aerodynamický tunel, budoucí plány. A bylo to velmi lákavé a přitažlivé. A zároveň jsme v Alpinu měli ten scénář, že se mnoho měsíců nedělal žádný pokrok. Takže to pro mě bylo velmi jasné.”