Alonso o sobě pochybuje

Fernando Alonso skutečně pochybuje o své budoucnosti v F1, a nevede žádné psychologické řeči, myslí si David Coulthard.

Štítky: Fernando Alonso Zveřejněno 17. 03 2024 — GPF1.cz

Veterán F1 Alonso odmítal potvrdit svou dlouhodobou budoucnost ve sportu v každé z úvodních grand prix sezony 2024 v Bahrajnu a Saúdské Arábii. Jeho slova však nejsou jen psychologickou válkou s cílem získat co nejlepší smlouvu, varoval bývalý pilot F1 David Coulthard.

Alonso řekl minulý víkend v Saúdské Arábii:

“Je jedno, jestli bojuju o vítězství, o stupně vítězů nebo o P12. Závodům a týmu se věnuji na 100 %.  Abych mohl udělat závazek do budoucna, musím se ujistit, že tomu týmu mohu dát 100 %. Pokud ne, bylo by sobecké jen podepsat, být ve Formuli 1 jen pro zábavu. Pokud jsem tady, tak proto, že chci, aby se mi dařilo. Nejdřív si musím promluvit sám se sebou…”

Coulthard reagoval v televizi Channel 4:


Nejnovější číslo online magazínu KOLO na KOLO. Předplatné zde.

  • Nejhorší týmový manažer F1 historie
  • Začátek konce McLarenu
  • Hodnotíme šance týmů na letošní titul
  • Jaký je prezident FIA ve skutečnosti petrolhead
  • Co nového v pravidlech přináší letošní sezona
  • O předchůdci dnešního DRS

Vychází jako čtrnáctideník. Lze číst interaktivně online nebo stáhnout jako PDF. Prohledni si magazín číslo 03/2024:


“Je to poprvé, co jsem ho slyšel mluvit o tom, zda má ještě motivaci. Mluvit sám se sebou? Jsem zvědavý, jestli to dělá před zrcadlem, nebo v prázdné místnosti! Ale Fernando je velmi strategický. Ale nezní to, jako by posílal zprávu do paddocku. Začíná se opravdu ptát sám sebe.”

Alonso, který je ve 42 letech nejstarším jezdcem na startovním roštu pro rok 2024, je údajně na užším seznamu kandidátů, kteří by měli v příštím roce nahradit Lewise Hamiltona u Mercedesu. Současná smlouva jezdce Aston Martinu vyprší na konci letošní sezony, takže je k dispozici. Alonso trvá na tom, že Aston Martin bude mít první slovo ohledně jeho budoucnosti, pokud bude závodit i v roce 2025 a později.

Zmínil se také o změnách v předpisech pro motory v roce 2026 a položil otázku, zda ho budou lákat k dalšímu účinkování.

Přetahování o Alonsovy služby pro příští sezónu může začít už nyní, ale o tom, zda dvojnásobný šampion chce zůstat, se v současné době vedou debaty.