„Zažehlo to ve mně soutěživého ducha,“ libuje si Alonso po testech

Navrátilec Fernando Alonso to evidentně s formulí 1 myslí vážně. Španěl zajel nejrychlejší čas v úterních testech a do nového roku prý jde s dobrou náladou a pořádnou motivací, stejně jako celý tým.

Štítky: Fernando Alonso Testy Zveřejněno 16. 12 2020 — Lukáš Štěrovský

Alonso bere návrat velmi vážně, s vozem Renaultu 2020 už totiž v říjnu absolvoval filmovací den, svezl se i s monopostem z roku 2018 a v pátek v Abú Dhabi předvedl svůj mistrovský vůz z roku 2005. V úterý pak přišly na řadu nováčkovské testy, které Španěl ovládl.

„Bylo to dobré a bylo hezké být zpátky v autě, zejména se závodním týmem. Už jsem testoval dva roky starý monopost, ale tohle působilo mnohem vážněji a trochu to ve mně zase zažehlo soupeřivého ducha,“ vykládal po testech Španěl.

„Bylo skvělé zažít současný vůz a poznat, čeho je schopný. Celý víkend jsem pozorně sledoval postup týmu a bylo hezké zažít něco zvenčí a něco zpoza volantu. Dodělali jsme spoustu základních věcí, které jsme připravili už v továrně, jako je vyladění sedačky, pozice pedálů, z čehož budu těžit, protože budu testovat jen jeden a půl dne po novém roce,“ naráží Alonso na pouhé tři dny testů, které týmy absolvují před startem nové sezony a které musí rozdělit mezi oba své piloty.

„Do Vánoc a nového roku jdeme s dobrou náladou a všichni v týmu jsou namotivovaní,“ ujišťuje jezdec Renaultu. Ten ale nebyl jediný, na koho byly upřeny oči veřejnosti během úterních jízd. Do formule 1 se po účastni v pátečních trénincích vrátilo jméno Schumacher zásluhou Michaelova syna Micka, šampiona F2. Němec v jízdách s vozem Haas obsadil tak trochu podle očekávání poslední místo, přece jen se jedná o takřka nejslabší monopost v poli.

„Jsem rád, že jsem odjel tolik kolik, to se ne vždycky podaří. Klíčové bylo, že jsem trochu pochopil pneumatiky, dlouhé jízdy byly velmi dobré. Myslím, že celkem vím, jak k nim teď přistupovat, i když to další rok může být zase jiné. Cítil jsem se ale dobře, vím, že tým je spokojený, to je dobré. V autě jsem si to užíval, byla zábava ho řídit. Vážně se těším na sezonu,“ přiznal mladý závodník.

Výsledky nováčkovského testu v Abú Dhabi: