F1 Esports míří do cíle, Red Bull je na cestě za titulem

Virtuální šampionát pod hlavičkou formule 1 se chystá na závěrečné tři závody. Fanoušci si alespoň tímto způsobem mohou užít závody v Japonsku, Mexiku a Brazílii.

Štítky: F1 Esports Zveřejněno 16. 12 2020 — Jiří Košta

Jezdci za sebou mají devět závodů s dvanácti, přičemž je stále jasně na čele Jarno Opmeer z Alfy Romeo. Holandský pilot letos zvítězil ve třech závodech a bylo téměř nemožné ho sesadit ze stupňů vítězů.

Devatenáct bodů za ním se ale stále drží v naději Marcel Kiefer z Red Bullu, jenž společně se svým týmovým kolegou Frederikem Rasmussenem ukazuje hodně silné výkony. Stáj s rudým býkem ve znaku je tak i na první pozici mezi týmy. Druhá Alfa Romeo ztrácí třicetdva bodů, což ještě není bez šance, ale bude to hodně těžké.

F1 Esports: Lídr průběžného pořadí ztratil cenné body

Šampion sezony 2019 David Tonizza získal druhé letošní vítězství na italské Monze, ale šance na titul už je bohužel pryč. Ferrari se hodně trápilo během sezony s technickými problémy, na což mistr doplatil. Jedním z jeho týmových kolegů je i Slovák Filip Prešnajder, který startoval v Belgii. Rudá stáj se rozhodla ale slovenského závodníka už nenasadit, přestože pro Ferrari hojně testoval během roku.

Devátý závod se odjede na legendárním okruhu Suzuka v Japonsku, kde se loni radoval Rasmussen s Red Bullem, přestože měl pole position Alvaro Carreton z Williamsu. Následovat bude Mexický okruh, jenž nahrazuje letos okruh COTA v Americe. Velké finále se odehraje na stejném místě jako loni, brazilské Sao Paolo bude vyvrcholením letošního F1 Esports.

Kdo se stane šampionem je stále ve hvězdách, přestože je na tom Jarno Opmeer naprosto skvěle. Red Bully jsou ovšem hladové a jejich jezdci připravení uzmout korunu šampiona. To všechno můžete sledovat na Sport2 ve středu od 20:30 a ve čtvrtek od 21:30.

Chystá se elektrický Mercedes AMG? Porsche potřebuje soupeře