Žádný ‘Senna – Prost’. A tedy žádný ‘Verstappen – Hamilton’

Výkony Sergia Péreze jsou v porovnání s jeho týmovým kolegou zklamáním. Začalo se tak šuškat, jestli by na jeho místo nemohlo nastoupit nějaké velké jméno.

Štítky: Historie Lewis Hamilton Max Verstappen Zveřejněno 23. 08 2023 — Petr Horák

Max Verstappen letos Formuli 1 naprosto dominuje, když vyhrál 10 z prvních 12 závodů. Je tak vysoce pravděpodobné, že překoná svůj vlastní rekord z loňské sezony, kde celkově zvítězil patnáctkrát.

Oproti tomu jeho kolega Sergio Pérez vyhrál jen dvakrát na začátku sezony a poté už Nizozemci vůbec nestačil. Výsledkem toho je ohromná 125bodová ztráta na první místo v šampionátu.

Není tak divu, že se spekuluje o možném Mexičanovu vyhazovu. Jeho náhradou by mohl být Daniel Ricciardo nebo jiné hvězdné jméno. Mezi takovými byli zmíněni Lando Norris, Fernando Alonso nebo dokonce Lewis Hamilton.

Poradce Red Bullu Helmut Marko se ale k těmto návrhům příliš nemá. “Veřejnosti, televizním divákům a novinářům by se to jistě velice líbilo. Ale my chceme vyhrávat šampionát, ideálně mezi jezdci i týmy. Pak je lepší, když máte danou hierarchii, kdo je jasná rychlejší jednička a kdo je pilot číslo dva. Norrise bych si pořád dokázal představit, ale Hamiltona už ne.

“Neměla by trpět atmosféra v týmu a naše výkonnost. Ale v minulosti jsme viděli například Sennu a Prosta. Dvě superhvězdy, které se ohlížely jen jedna na druhou a tým byl u nich až na druhém místě,” řekl ke spekulacím Marko.

Legendy: S McLareny MP4/5 a MP4/5B triumfovali Prost i Senna