Za nás aspoň bojovali dva jezdci mezi sebou, kritizuje Wolff dominanci Red Bullu

Stejně jako nyní dominuje Formuli 1 Red Bull, vládl ji dříve Mercedes. Šéf německého týmu ale tvrdí, že v jejich případě byly sezony zajímavější.

Štítky: Max Verstappen Sergio Pérez Toto Wolff Zveřejněno 30. 07 2023 — Petr Horák

Mezi lety 2014 a 2020 vyhrál Mercedes všechny tituly. Až na rok 2016 vyhrál mezi jezdci vždy Lewis Hamilton, přičemž v této sezoně i dva roky před ní se rozhodovalo v posledním závodě. Toto Wolff si myslí, že tato éra poskytla celkově zajímavější sezony, než je například ta letošní. “Nevím, jestli jsme dominovali stejně jako Red Bull, v nějakých letech jsme to měli podobně. Ale aspoň naše dvě auta bojovala proti sobě a to přineslo nějakou zábavu. Tohle se teď neděje,” řekl šéf Mercedesu.

Ohledně sezon 2014-2016 by se Wolffovi dalo dát za pravdu, souboje Rosberga s Hamiltonem byly dramatické. V dalších letech už to ale Lewis Hamilton měl s novým kolegou Valtterim Bottasem poměrně jednoduché. Však si každý vzpomene na legendární “Valtteri, it’s James…”

Red Bull za poslední rok nevyhrál jen jednou, právě zásluhou Mercedesu a George Russella loni v Brazílii. Nyní je na šňůře třinácti vítězství v řadě, Max Verstappen pak vyhrál osmkrát za sebou. Náskok Red Bullu nad konkurencí Wolffa překvapil: “Očekávali jsme takový odstup? Rozhodně ne. S tím posledním upgradem získali další výhodu, kterou mohou využívat. Ale pořád je na nás se zakousnout a odvést co nejlepší práci. Musíme je dohnat sami.”

Už v Maďarsku rudí býci překonali rekord v délce vítězné série. Ten držel 25 let McLaren, za nějž tehdy závodili Ayrton Senna a Alain Prost. Christian Horner má za to, že zanedlouho trojnásobný mistr světa Max Verstappen si zaslouží být uznáván stejně jako tito dva. “Je těžké porovnávat jezdce z různých generací. Ale Senna i Prost jsou legendy Formule 1 a myslím, že Max se rychle do této skupiny blíží,” pochválil svého jezdce.

Red Bull dokázal, že k takovému úspěchu není třeba mít v týmu dvě superhvězdy. Jak jsme se mnohokrát mohli přesvědčit, může to mezi nimi pěkně jiskřit. “Ukočírovat dvě velké osobnosti je vždycky těžké,” dodal Horner.