Pro Ricciarda bude místo v Red Bullu potenciálně nejdříve v roce 2025

Sotva Daniel Ricciardo usedl do monopostu Alpha Tauri, už se spekuluje o jeho návratu do Red Bullu. Šéf týmu Christian Horner ale tvrdí, že pokud se vrátí, bude to nejdříve za dva roky.

Štítky: Daniel Ricciardo Red Bull Zveřejněno 30. 07 2023 — Petr Horák

Australský pilot má za sebou první dva závody po svém návratu do Formule 1. Zůstat v Alpha Tauri ale určitě není jeho cíl. Ricciardo míří na sedačku v Red Bullu, ideálně co nejdříve. Jenže Max Verstappen má v týmu neotřesitelnou pozici a smlouvu do roku 2028. Týmový kolega Sergio Perez má kontrakt ještě na příští sezonu. Volno by tak mohlo být až v roce 2025.

Šéf Red Bullu Ricciardův záměr chápe a zároveň potvrzuje, že volno bude až za dva roky. “Daniel tu samozřejmě není proto, že chce pět let jezdit za Alpha Tauri. Vnímá to jako nejlepší cestu jak získat místo v rychlém autě. Jeho cílem je rozhodně sedačka v Red Bullu v sezoně 2025. Teď má do konce sezony prostor dokázat, že svou formu neztratil. Pak budeme uvažovat, jestli zůstane v Alpha Tauri ještě další rok. Ten tým je pro jezdce, kteří chtějí v budoucnu do Red Bullu a Daniel k nim patří. Tam se ale nedostane dřív než v roce 2025,” řekl Christian Horner.

Minimálně po prvním Ricciardově závodě v Maďarsku si ho Horner pochvaloval: “V těch složitých podmínkách a v autě, ve kterém nikdy neseděl, se s tím popral velmi dobře. Kvalifikovat se třináctý je kvalitní výkon. V závodě měl na začátku trochu smůlu, ale jeho rychlost byla obzvlášť ve druhé půlce velké ceny extrémně dobrá. Myslím, že se při comebacku uvedl velice dobře.”