Za jakých okolností získá Hamilton titul? Rozhodnout může nejrychlejší kolo

Lewis Hamilton na rok a den může v Mexiku získat další titul mistra světa, už svůj šestý. Jediný, kdo mu v tom může zabránit, je týmový kolega Valtteri Bottas. Pověstným jazýčkem na vahách může být i letošní novinka mistrovského bodu za nejrychlejší kolo v závodě.

Štítky: Lewis Hamilton Zveřejněno 26. 10 2019 — Tomáš Richtr

Bude-li mít v cíli Velké ceny Mexika Lewis Hamilton náskok alespoň 78 bodů, je letošním šampionem. Následující tabulka jednoduše ukazuje, kdy se Lewis Hamilton stane mistrem světa v závislosti na pozici v cíli jak své, tak Bottasově.

O titulu ve čtyřech případech rozhodne nejrychlejší kolo v závodě. Bude-li Hamilton například v cíli na druhém místě a Bottas bude osmý, získá Hamilton v Mexiku titul jen tehdy, když Bottas nezajede nejrychlejší kolo.

Lewis Hamilton slavil svůj pátý titul loni v Mexiku, kdy se ale nedostal na stupně vítězů. Ještě horší to bylo při oslavách čtvrtého titulu mistra světa, také v Mexiku. To byl Hamilton v cíli až devátý.

V roce 2016 titul bral Nico Rosberg na konci nervy drásajícího závodu v Abú Dhabi. Sezona 2015 přinesla třetí titul Hamiltonovi v USA, kde se F1 jede jen týden po Mexiku. Tehdejší závod Hamilton vyhrál.

Druhý titul Hamilton získal v posledním závodě v Abú Dhabi, za který se bral dvojnásobný počet bodů. Tahle skutečnost ale zisk titulu nijak neovlivnila, Nico Rosberg do cíle kvůli poruše motoru dojel s jedním kolem ztráty.

O prvním Hamiltonově titulu se budou vyprávět příběhy ještě za mnoho desítek let. Tehdy coby pilot McLarenu jej získal na konci infarktové Velké ceny Brazílie 2008.

Diskuse k článku

Napsat komentář