Wolff označil Mercedes i Ferrari za “losery”

šéf Mercedesu označil za "losera" nejenom svůj tým, ale také Ferrari.

Štítky: Ferrari Mercedes Toto Wolff Zveřejněno 18. 12 2023 — GPF1.cz

Toto Wolff označil Mercedes a Ferrari za “losery” po jejich porážce ve Formuli 1 v roce 2023 od Red Bullu. Oba týmy vstupovaly do sezóny s nadějí, že se jim podaří snížit náskok Red Bullu, který v roce 2022 vyhrál 17 z 22 závodů, ale chyby v koncepci vozů znamenaly, že Red Bull byl po celý rok bezkonkurenční a vyhrál 21 z 22 závodů.

Další vítězství si připsalo Ferrari zásluhou Carlose Sainze v Singapuru, zatímco Mercedes poprvé od roku 2011 zůstal bez vítězství, když se v Abú Zabí boj mezi oběma týmy o druhé místo v hodnocení konstruktérů protáhl až do posledního kola.

SHÁNÍŠ ORIGINÁLNÍ VÁNOČNÍ DÁREK?
PŘEDPREMIÉRA FILMU FERRARI s TALKSHOW –
VSTUPENKY ZDE

Mercedes se dostal na lepší pozici o pouhé tři body, ale jeho 409 bodů bylo méně než 50 % z 860 bodů, které získal Red Bull – Wolff bez obalu označil oba týmy za “losery”.

“Oba jsme za losery,” odpověděl Wolff bez obalu na otázku, zda by raději skončil druhý bez vítězství, nebo třetí s vítězstvím. “Je lepší být druhý kvůli penězům a prémiím a je lepší být třetí kvůli času v aerodynamickém tunelu.

Ferrari má sice o 7 % víc než my a my bychom měli o 14 % víc než Red Bull [kdybychom skončili třetí], ale nemůžete dostat vždy to, co chcete.

Chcete bonusy a čas v aerodynamickém tunelu navíc.