Williams se zdráhá povtrdit Sargeanta na příští rok

Šéf týmu Williams James Vowles poskytl aktuální informace o budoucnosti Logana Sargeanta a prozradil, že se chce před rozhodnutím vrátit k údajům z letošního roku.

Štítky: Logan Sargeant Williams Zveřejněno 29. 11 2023 — GPF1.cz

Uvolněné místo jezdce po boku Alexe Albona je jediným zbývajícím místem, které zbývá obsadit pro rok 2024, přičemž Vowles na začátku tohoto roku nastínil, že rozhodnutí padne na konci sezony.

Sargeant prožil pestrou nováčkovskou kampaň, kterou komplikovaly některé těžké chvíle, ale ve Spojených státech získal svůj první bod a v Las Vegas se kvalifikoval na sedmém místě. Přestože se mu za celou sezónu nepodařilo ani jednou překonat týmového kolegu Albona a do tabulky konstruktérů týmu přispěl pouze jediným bodem, zůstal Sargeant favoritem.

Po finále sezony v Abú Zabí však Vowles přiznal, že Williams ještě není schopen oznámit, že Sargeant udělal dost pro to, aby si zasloužil prodloužení smlouvy.

“Ať se stane cokoli, Logan byl součástí naší akademie mnoho, mnoho let a vždy zůstane její součástí,” řekl Vowles ve vysílání Formule 1. “Je to stále výborně rychlý jezdec. Ale také, když od toho odhlédneme, podíváme se na posledních pět závodů a na to, jak se zlepšuje a dělá kroky vpřed, myslím, že můžete vidět známky toho, že dělá to, co potřebujeme, aby získal místo, ale nejsme v pozici, abychom to jen v tuto chvíli potvrdili.

Hlavní věc, kterou jsem chtěl, aby si uvědomil, je, že jsem hrdý na kroky, které udělal napříč tímto rokem.

POZVÁNKA NA SLAVNOSTNÍ PREMIÉRU FILMU FERRARI S EXKLUZIVNÍ TALKSHOW: VSTUPENKY

Máme spolu čas napříč touto zimou, mnoho dní napříč zimou, a uvidíme, co z toho vzejde.”

Později Vowles uvedl, že potvrzení Albonova týmového kolegy přijde “během několika týdnů, kde se nyní nacházíme”, a dodal, že chce mít možnost zhodnotit sezónu.

“V zásadě jsem se chtěl ujistit, že vidím konec sezony a zhodnotit všechny možnosti,” prozradil bývalý strategický ředitel Mercedesu. “Jsem člověk, který měl od začátku jasno. Chci to posoudit napříč celou sezónou, ne v rámci jednoho závodu, abychom se ujistili, že uděláme správné rozhodnutí pro tento tým a také pro jeho budoucnost.”

Vowles také připustil, že v této pozdní fázi nemá Williams “mnoho” dalších možností. Naznačil však, že Sargeant zůstává preferencí.

“Chci jen ještě jednou projít celou sezónu dat a podívat se na pokrok, na chyby, na odlehlé hodnoty, hledat růst a prostě se ujistit, že jsme na správné cestě.”

Mezitím Sargeant uzavřel, že do toho “dal všechno”, a doufá, že mu bude ke konci kampaně dána šance vylepšit svůj postup.

“Dal jsem do toho všechno, celou sezónu. Nejsem typ člověka, který by se někdy vzdával,” poznamenal. “Myslím, že se to ukázalo ve Vegas, v tomto závěru sezony, kde bylo tempo silné. Nikdy nejsem typ, který by se vzdával. Celý rok jsem do toho dával všechno a doufám, že se příští rok vrátím a dokážu toho víc.”