Williams s motory Mercedes do konce sezony 2025

Williams prodloužil spolupráci s Mercedesem. Do konce sezony 2025 bude britský tým využívat pohonné jednotky německého výrobce.

Štítky: Mercedes Pohonné jednotky Williams Zveřejněno 13. 09 2019 — Lukáš Podstata

Tým z Grove prodloužil svou aktuální smlouvu, která byla uzavřena do konce sezony 2020. Zajímavostí je, že délka kontraktu bude platná i po zavedení nových pravidel, ačkoliv prozatím nikdo neví, jak bude formát formule 1, respektive koncept agregátů po jejich zavedení vypadat.

Claire Williamsová, zástupkyně ředitele týmu Williams, je ale z prodloužení kontraktu nadšená. „Během doby, co s Mercedesem spolupracujeme, jsme si vytvořili velmi přátelský vztah. Jsem opravdu šťastná, že můžeme v naší spolupráci pokračovat i po sezoně 2020,“ uvedla Williamsová.

Šéf Stříbrných šípů Toto Wolff označil Williams za ikonický tým a je rád, že vzájemná spolupráce bude pokračovat. „Williams si momentálně prochází těžkými časy. Jejich odhodlanost a síla charakteru nám ale ukazuje, že se snaží probojovat zpět, tam kam patří. Jsme rádi, že můžeme s takovým týmem pokračovat ve spolupráci,“ říká Wolff.

Williams pracuje na budoucnosti týmu.

Diskuse k článku

Napsat komentář