Návrat tankování se nekoná

Návrh na návrat tankování a zavedení dvou povinných zastávek byl po posledním zasedání sportovní Strategické skupiny smeten ze stolu.

Štítky: FIA Pravidla Zveřejněno 13. 09 2019 — Lukáš Podstata

Možnost zavedení tankování navrhoval Jean Todt, prezident FIA. Toto opatření mělo snížit hmotnost monopostů a více zatraktivni závody. S nápadem ale nesouhlasí zástupci týmů, kteří prezidentovi oponovali, že při návratu tankování dojde k dalšímu navýšení nákladů a závody se stanou více předvídatelné.

Rovněž bylo rozhodnuto, že vzhledem k zavedení platového stropu, který týmy prosazují, nedojde od sezony 2021 k žádnému opatření ohledně snížení hmotnosti monopostů formule 1. To i navzdory stížnostem některých pilotů, kteří říkají, že aktuální monoposty jsou těžké.

Další navrhovanou změnou bylo zavedení použití třech směsí pneumatik při závodě. FIA chtěla tímto pravidlem donutit týmy ke dvouzastávkové strategii. Návrh ale týmy nepřijaly a v nových pravidlech obsažen nebude.

Velmi se na setkání diskutovalo nad zákazem ohřívacích deček pneumatik. Týmy s tímto nápadem zásadně nesouhlasí a kritizují FOM (Formula One Group) i samotnou FIA (Mezinárodní automobilová federace), že s takovým návrhem vůbec přišli.

Další zasedání Strategické skupiny proběhne v říjnu před hlasováním o schválení nových pravidel, které proběhne nejpozději 31. října. Týmy ale předpokládají, že se ještě budou vést dlouhé debaty o tom, jak bude formule 1 v roce 2021 vypadat.

Diskuse k článku

Napsat komentář