Kubicu ani Mercedes nevyměníme, vzkazuje Williams

Claire Williamsová vyvrátila zvěsti týkající se nahrazení Roberta Kubici a přechodu k motorům Renault. Williamsu se nadále nedaří dohnat zbytek startovního pole a zvěsti o radikálních změnách se tak objevují stále častěji.

Štítky: Claire Williamsová Robert Kubica Williams Zveřejněno 12. 07 2019 — Adam Urban

„Náš vztah s Robertem je stejně pevný, jako vždy byl,“ uvedla Claire Williamsová na adresu spekulací, že se chystá výměna polského jezdce za rezervního jezdce Mercedesu Estebana Ocona během letní pauzy.

Williamsová pouze potvrdila, že už začíná přemýšlet nad jezdeckou sestavou pro příští sezónu, ale zatím prý nebylo učiněno žádné rozhodnutí, protože je stále příliš brzy.

Šéfka britské stáje také popřela, že by měl George Russell k dispozici lepší díly než jeho týmový kolega, jak nedávno tvrdil Polák. „Žádný rozdíl mezi Georgeovým a Robertovým vozem není; snažíme se, aby oba měli každý víkend stejné podmínky a vozy.“ Podle ní navíc nemá tým dostatečný rozpočet na to, aby mohl vyvíjet dva vozy současně.

Další zvěsti týkající se Williamsu byly o přechodu k motorům Renault. Nyní se však zdá, že Williams je blízko prodloužení smlouvy a bude i nadále odebírat motory od Mercedesu. „Doufáme, že se nám podaří uzavřít nové partnerství od roku 2021 a dál. Na Renault máme skvělé vzpomínky, ale naše budoucnost je nyní u Mercedesu,“ dodala závěrem Williamsová.

Diskuse k článku

Napsat komentář