Zoufalý Haas: Grosjean jede s verzí vozu z Austrálie!

Stáj Haas tápe v řešení svých potíží, proto se Romain Grosjean dohodl s šéfem týmu Guentherem Steinerem, že se pro tento víkend posadí do specifikace vozu z prvního závodu sezony. Kevin Magnussen pojede se současnou specifikací.

Štítky: Haas Romain Grosjean Zveřejněno 12. 07 2019 — Lukáš Štěrovský

„Úplně jsem nevěřil vylepšením, která jsme nasadili v Barceloně,“ vysvětluje Grosjean důvody, které ho k tomuto kroku vedly. „Ale data tvrdila, že jsou dobrá, tak jsme s nimi jezdili. Ale po pár závodech jsem cítil, že předchozí balíček byl lepší. Poslední dva závody nám ukázaly, že musíme pochopit, co se děje. Předtím jsme byli velmi dobří v kvalifikacích, ale tempo v závodě nebylo dobré.

Myslím ale, že v Číně a Bahrajnu jsem pochopil, co je špatně, a mohl zajet lépe. To bylo pozitivní – myslel jsem si, že máme potenciál, což se ale nedá říct o posledních závodech. V kvalifikacích jsme sice z auta dostali maximum, ale v závodě to bylo úplně naopak. Kevina jsem v Rakousku málem předjel o dvě kola.

Je to samozřejmě těžké rozhodnutí pro všechny inženýry vyvíjející vůz, vrátit se zpátky. Na druhou stranu možná jsou věci, které cítím, když sedím ve voze, ale senzory je nemohou zaznamenat. Proto se vracíme zpátky; abychom viděli, jestli z toho balíčku dokážeme v závodě dostat víc,“ tvrdí Francouz.

Pro Haas nebylo snadné auto poskládat, spoustu dílů musel dohledávat a stáj také provedla úpravy na šasi. „Měli jsme štěstí, že jsme vůbec našli starou podlahu a další díly,“ přiznává Grosjean. Těžko říct, kolik problémů pak způsobil nehodou v prvním tréninku, když v boxové uličce po smyku přišel o přední křídlo…

Diskuse k článku

Napsat komentář