“Vzteklý kluk” zmizel, píše o Verstappenovi Alain Prost

Verstappenova dominance v posledních dvou sezónách a jeho výkony během této doby jsou odklonem od jeho prvních sedmi let ve sportu, kdy byl často haněn za své závodní chování a výstřelky.

Štítky: Alain Prost Max Verstappen Zveřejněno 19. 10 2023 — GPF1.cz

Na mistra světa Alaina Prosta však zapůsobila charakterová proměna, kterou Holanďan předvedl, a ve sloupku pro L’Equipe uvedl:

“Získat třetí titul je už něco velkého. Vyhrát tituly v řadě je ještě větší. Protože to se podařilo jen několika velkým jménům. Ale myslím, že to, co dělá Maxe Verstappena tak skvělým a silným, je jeho schopnost být skvělým jezdcem, kterou dokázal vyvinout tak, aby nikdy neklopýtl a vždy chtěl víc.

Není pochyb o tom, že se mu podařilo stát se skvělým jezdcem. Ale co ho podle mého názoru činí ještě silnějším, je způsob, jakým se naučil být zajedno se svým vozem a týmem.

Je to skvělý celek, který každý den usiluje o dokonalost. Když v pátek ráno během volného tréninku slyšíte, jak si jezdec stěžuje na špatné chování svého vozu, není to vztek kluka, který dřív dělal chyby a občas kvůli své netrpělivosti skončil ve zdi.

Ne, tenhle Max zmizel na konci roku 2021 na konci své velkolepé bitvy s Lewisem Hamiltonem. Nebudu mluvit o velmi kontroverzním finále v Abú Zabí, ale o způsobu, jakým on a jeho Red Bull bojovali po celou sezónu proti Mercedesu Lewise Hamiltona.”