V boji s Hamiltonem nemůže být Russell za slušňáka, vzkazuje ten, co o tom něco ví

Napětí mezi piloty Mercedesu Georgem Russellem a Lewisem Hamiltonem alespoň zdánlivě roste. Existuje ale jeden člověk, který má dost zkušeností na to, aby Russellovi poradil, jak k situaci přistoupit.

Štítky: George Russell Lewis Hamilton Nico Rosberg Zveřejněno 18. 10 2023 — GPF1.cz

Šampion sezony 2016 a Hamiltonův bývalý týmový kolega Nico Rosberg vzkazuje Georgi Russellovi, že “nemůže být tím hodným”, když bojuje s týmovým kolegou z Mercedesu Lewisem Hamiltonem.

Russell a Hamilton se v roce 2023 dostali několikrát do vzájemného kontaktu, mimo jiné v kvalifikaci na GP Španělska po nedorozumění a v úvodním kole GP Kataru, ze které Hamilton vypadl.

Později za nehodu převzal plnou zodpovědnost, což Rosberg – který zůstává jediným týmovým kolegou, jenž Hamiltona porazil v boji o titul mistra světa – považoval za neobvyklé a trval na tom, že Russell musí nehodu hodit za hlavu, zatímco se snaží nahradit Hamiltona na pozici závodního lídra Mercedesu.

“Věci se vyostřily, protože i v Suzuce to bylo v jednom případě hodně přes limit, když se oba navzájem vyvezli mimo trať,” vysvětlil Rosberg v rozhovoru pro Sky Sports F1 a odkázal na incident v japonské zatáčce Spoon, kdy Hamiton vyjel mimo trať a vyvezl s sebou Russella.

“Pro George je to velmi obtížná situace. Bohužel v takové situaci nemůžete být jen ten hodný – musíte uvnitř týmu zvyšovat tlak. Musíte to týmu bohužel trochu ztížit. Je to na nic, ale jinak se tým vždycky vydá jen tou nejjednodušší cestou.

Je to velmi nepříjemné, protože George musí tlačit – což dělá v rádiu, slyšíte ho říkat věci jako např: ‘A je to tady zase’ a podobné věci. V Kataru to bylo pro George dobré, protože Lewis vlastně přiznal, že udělal chybu. V tomto smyslu to bylo pro George velké vítězství, což je velmi vzácné, protože za mých časů Lewis nikdy neudělal jasnou chybu, takže vlastně nikdy nemusel přiznat, že ji udělal.

Je to velmi, velmi vzácné, aby byl Lewis za něco stoprocentně vinen, to se většinou nikdy nestává, to je třeba sledovat. Je to zajímavá bitva a dynamická situace.”

Rosberg se také zmínil o nepřítomnosti šéfa týmu Mercedes Toto Wolffa, který na příkaz lékaře odpočíval doma po operaci kolena, která ho rovněž vyřadila z cesty do Japonska.

“Wolffova nepřítomnost nebyla ideální, protože Toto je jediný člověk, který to tam může zvládnout – jediný člověk, který má autoritu a respekt, aby to mohl zvládnout, a je to ten správný člověk, který to zvládne,” řekl Rosberg. “Nikdo jiný je nemůže donutit, aby si sedli a diskutovali. Myslím, že pro Totoa bude velmi dobré, když se vrátí na závodní okruhy.”