Vyzkoušej si pitstop F1 a sleduj televizní přenos ze Štýrska

V neděli 27. června od 12:00 do 20:00 se v Autoklubu ČR v Praze fanoušci mohou těšit na Red Bull Pit Stop Challenge Live.

Štítky: Autoklub Red Bull Zveřejněno 24. 06 2021 — Jiří Košta

Během závodů formule 1 se o zastávku v boxech stará až dvacetičlenná posádka vyškolených mechaniků. Tři mají na starost každé kolo, dva zdvihají monopost a zbytek řeší další detaily, které je třeba doladit. To všechno tým absolvuje i více než tisíckrát za sezonu.

V rámci Red Bull Pit Stop Challenge Live budou účastníci v čtyřčlenných týmech soutěžit na rychlost ve výměně dvou kol připravené formule. Reálné šasi formule váží 880 kg, nástroje dostane tým přímo z rukou mistrů Red Bull Racing Honda. Když budete rychlejší než soupeři, vyhráváte. A že je o co hrát!

Nejrychlejší tři týmy na každé zastávce získají originální Red Bull Racing Honda merchandise a zásobu energie. A co víc, jako hlavní cenu si také vítězné týmy odnesou lístky na zájezd na velkou cenu F1 pro všechny členy.

Každý zájemce si může vyzkoušet zastávky v boxech s výměnou kol. Ještě předtím je ale důležité vyplnit TENTO registrační formulář svého týmu.

To všechno už tuto neděli v budově Autoklubu České republiky v Praze od 10:00. V rámci doprovodného programu bude i autogramiáda známých českých závodníků včetně bývalého pilota formule 1 Tomáše Engeho nebo nejrychlejší Češky na okruzích Gabriely Jílkové.

Kontroverze při formuli E v Mexiku: Vítězný Wehrlein byl vyloučený okamžitě po cíli