Mercedes ve Francii schytal už třetí ‘direkt’

Po dvou nevydařených víkendech v Monaku a Baku, mnoho diváků a expertů na klasickém okruhu očekávalo návrat Mercedesu. Trať Paul Ricard je jedním z těch, na kterých v minulosti tým extrémně dominoval, tentokrát jej ale trochu překvapivě porazil Red Bull. Podle novináře Davida Tremayna šlo o zlomový okamžik sezony…

Štítky: Mercedes Red Bull Sezona 2021 Zveřejněno 24. 06 2021 — Vašek Štěpánek

„Když Max Verstappen vyhrál v Monaku, nejedlo se upřímně o žádné velké překvapení vzhledem ke konkurenceschopnosti Red Bullu v ulicích Monte Carla z minulosti. Sedmé místo Lewise Hamiltona ale bylo velice znepokojivé a strategická chyba, které se Mercedes dopustil, odhalila dosud nevídanou slabinu.

Poté se Lewis se svým vozem trápil i v ulicích Baku během GP Ázerbájdžánu. To bylo ale ještě předtím, než následně kvůli ‚magickému tlačítku‘ promarnil možnost získat cenných 25 bodů,“ uvedl bristký novinář David Tremayne.

Podle Tremayna měl Mercedes ve Francii nechat své veškeré nezdary z Monaka a Baku za sebou, ale přišly další problémy. Hamilton nebyl schopen se pořádně sžít se svým vozem a povedlo se mu to až v sobotní kvalifikaci, kde i tak souboj s Verstappenem prohrál.

Pilot Red Bullu ale udělal v prvním kole chybu a Hamilton se tak rázem dostal do vedení. Byl to ale opět Mercedes, který svou příležitost promarnil. Po první vlně pit-stopů si totiž stáj z Brackley hrála s myšlenkou dvou zastávek v boxech.

To ale nevyšlo, Red Bull byl v rozhodování rychlejší a ve 32. kole poslal Maxe Verstappena ještě jednou do boxů, a to se ukázalo jako klíčové. Pilot Red Bullu ve zbytku závodu černé šípy následně stahoval a v předposledním kole se dostal opět do vedení a závod vyhrál.

„Byla to další rána, které musel Mercedes čelit. Myslím si, že nejsem jediný, kdo si za poslední tři závody všiml jakéhosi zemětřesení uvnitř tak dominantního týmu. Řekl bych, že závod ve Francii byl zlomový okamžik v šampionátu, i když Mercedes nemůžete nikdy podceňovat.

Už je to docela dlouhá doba, kdy Lewis opravdu tvrdě udeřil, naposledy to bylo myslím v Portugalsku nebo ve Španělsku, a i přesto, že na závody je to 3:3, fakticky to mohlo být už 4:3 pro Maxe. Myslím si, že aktuální řeč těla u Mercedesu mluví za vše,“ zakončil Tremayne.