Výsledky juniorů Akademie Ferrari nejsou letos tak dobré

Podle šéfa Ferrari nedosahuje jezdecká akademie italského týmu takových výsledků jako v minulé sezoně, a to zejména ve formuli 2.

Štítky: Ferrari Formule 2 Mattia Binotto Zveřejněno 22. 08 2021 — Vašek Štěpánek

Juniorka italského Ferrari má v současnosti ve formuli 2 své dva piloty – Roberta Schwarzmana a Marcuse Armstronga. Nesmí se zapomenout také na testovacího pilota Calluma Ilotta, který je čím dál více spojován se sedačkou u Alfy Romeo pro příští rok.

I přesto, že ruský mladík Schwartzman v současnosti okupuje v F2 celkové třetí místo, šéf Ferrari Mattia Binotto přiznal, že vloni byl z výkonů mladých závodníků v nižších sériích nadšený o něco více.

„Když se poohlédnu zpět, musím uznat, že vloni jsme ve formuli 2 celkově dosahovali pozoruhodných výsledků, což letos úplně neplatí. Proto si myslím, že v tuto chvíli nemůžeme být tak spokojení,“ uvedl Binotto.

S jezdeckou akademií Ferrari je spojován také Mick Schumacher, který vloni šampionát F2 vyhrál, a i díky tomu se pro letošní sezonu posunul do královny motorsportu, kde hájí barvy amerického Haasu.

Binotto je s prací syna sedminásobného šampiona zatím spokojen a věří, že se mladý Schumacher ještě zlepší.

„Myslím, že před sezonou jsme Mickovi jasně sdělili, co se od něj letos očekává. Důležité je, aby se sám nedostával pod zbytečný tlak. Nejdůležitější ale pro Micka letos je, aby ukázal, že je schopen se učit a zvyknout si na prostředí formule 1.

Řekl bych, že si (Schumacher) zatím vede poměrně dobře, ukazuje, že se rychle učí a zlepšuje se. Samozřejmě, udělal pár chyb, ale to je v procesu učení zcela běžné. Celkově si však myslím, že zatím můžeme být s Mickem spokojeni.

Jak jsem řekl, rok 2021 je pro Micka důležitý a musí zkrátka dokázat, že se učí s zlepšuje se, což se mu zatím daří. Uvidíme, co předvede v druhé polovině sezony. Pevně ale věřím, že se bude i nadále zlepšovat a zrychlovat,“ předpovídá šéf Scuderie.