“Výměna zajatců” – ředitel Makies ještě pořád může nakonec ve Ferrari zůstat

V zákulisí probíhá jednání o vzájemné výměně (dohodě o včasném uvolnění) klíčových zaměstnanců Red Bullu a Ferrari.

Štítky: Ferrari Laurent Mekies Red Bull Zveřejněno 28. 05 2023 — GPF1.cz

Ferrari  údajně chce, aby inženýři Red Bullu opustili tým výměnou za Laurenta Mekiese, který má v budoucnu nastoupit do AlphaTauri. Ferrari údajně dalo Red Bullu ultimátum, aby uvolnil některé své inženýry výměnou za Laurenta Mekiese, který se má v budoucnu připojit k AlphaTauri.

Mekies je součástí restrukturalizace AlphaTauri, v jejímž rámci tým po 18 letech opustil Franz Tost, kterého nahradil současný sportovní ředitel Ferrari spolu s bývalým generálním tajemníkem FIA Peterem Bayerem. Podmínky uvolnění Mekiese musí být ještě dohodnuty mezi oběma stranami, ale podle italského Motorsportu by mohlo jít o přetahování inženýrů Ferrari z Red Bullu. Pokud se to nepodaří, je pravděpodobné, že Mekies zůstane ve Ferrari a nakonec se k AlphaTauri nevrátí.

Šéf týmu Red Bull Christian Horner již dříve médiím naznačil, že Red Bull “nemá v plánu” ztratit kohokoli ze svého technického týmu ve prospěch Ferrari.

“No, pravdou je, že rozhodnutí ještě nepadlo, takže do té doby nosím červené tričko a v důsledku toho jsem stoprocentně zavázán Ferrari a reprezentovat Ferrari za takovýchto podmínek,” řekl Makies v Monaku. “Férové je říct, že důvodem, proč se stále diskutuje, je pravděpodobně i to, že lidé potřebovali více času, aby si promluvili.”

Přijeď už příští čtvrtek 1. června na živou show KOLO na KOLO do Liberce. VSTUPENKY ZDE. Hosty jsou moderátor Miloš Pokorný, traťoví maršálové Radim Šnydr a Jarda Havel a samozřejmě Tomáš Richtr, Jiří Košta a Pavel Fabry.