Obsazeno. Schumacherův návrat do F1 je příští rok obtížný

Podle šéfa týmu Mercedes Toto Wolffa nebude pro Micka Schumachera snadné vrátit se do závodního křesla F1 v roce 2024.

Štítky: Mick Schumacher Toto Wolff Zveřejněno 28. 05 2023 — GPF1.cz

Poté, co byl Schumacher na konci roku 2022 vyřazen z týmu Haas, přijal roli rezervního jezdce u Mercedesu, který dodává pohonné jednotky také týmům McLaren, Aston Martin a Williams. Podle podmínek smluv Mercedesu s těmito týmy je Schumacher k dispozici také jako rezervní jezdec pro McLaren a Williams, pokud by některý z těchto týmů potřeboval náhradu.

Logan Sargeant z Williamsu zatím ve své nováčkovské sezóně v F1 neklade přesvědčivé výsledky, a tak se objevily zvěsti, že by ho tým z Grove mohl někdy nahradit Schumacherem. Wolff však mírnil očekávání, že by se Schumacher mohl rychle vrátit na závodní místo, a poznamenal, že mnoho míst pro příští rok je již obsazeno.

“Je to obtížná situace, protože Mercedes je obsazený, a já bych si přál, aby Mick dostal místo, a on si ho zaslouží,” řekl Wolff. “Situace v roce 2024 je nepříznivá, v roce 2025 se zase pár dveří otevře, ale musíme počkat, jak se bude vyvíjet situace ve Williamsu, takže to není jednoduché.

Musíme být opatrní, protože když Micka příliš podpoříme, tak se samozřejmě najdou kritici, kteří by nám to chtěli ztížit a kteří pak začnou házet klacky pod nohy.”

Přijeď už příští čtvrtek 1. června na živou show KOLO na KOLO do Liberce. VSTUPENKY ZDE. Hosty jsou moderátor Miloš Pokorný, traťoví maršálové Radim Šnydr a Jarda Havel a samozřejmě Tomáš Richtr, Jiří Košta a Pavel Fabry.