Vylepšený motor letos nebude, a tak Red Bull obrací pozornost na palivo

Po zjištění, že letos se Red Bull bude muset obejít bez většího vylepšení pohonné jednotky od Renaultu, Christian Horner prohlásil, že už ho nic nepřekvapí. Šéf rakouského týmu tak alespoň doufá, že větší výkon by mohlo zajistit nové palivo.

3 Štítky: Red Bull Renault Zveřejněno 15. 06 2017 — Lukáš Štěrovský

Šéf Red Bullu v Kanadě tvrdil, že Renault má během závodu v Baku představit velké vylepšené své pohonné jednotky. Francouzská automobilka ale vzápětí ústy svého šéfa Cyrila Abiteboula vše popřela a dokonce vydala prohlášení, podle kterého se žádné větší úpravy letos už neplánují.

To je pro Red Bull velká rána pod pás, neboť právě pohonná jednotka je podle něj oblastí, ve které na konkurenci ztrácí nejvíce. Teď se však zdá, že tým nápojového giganta by se přece jen mohl dočkat většího výkonu svého agregátu, aniž by k tomu potřeboval Renault.

Klíčem k úspěchu by mohlo být nové palivo. Red Bull totiž během zimy opustil firmu Total a přešel k ExxonMobil, kterého si rakouská stáj vychvaluje.

Red Bull očekává nejtěžší závody sezony

„Je to rozhodnutí Renaultu,“ komentuje Christian Horner absenci většího vylepšení motoru v letošní sezoně. „Vzali bychom zavděk čímkoliv, co bychom dostali. A je jasné, že bychom to raději měli dřív než později. Věděli jsme, že Montréal bude těžký. To ostatně platí i pro další dva závody v Baku a Rakousku.

Právě v Rakousku zřejmě nasadíme další motor z povolených čtyř na sezonu. Doufejme, že nám výkonnostně trochu pomůže náš dodavatel paliva ExxonMobil. Odvedli dobrou práci v nalezení výkonnosti motoru, takže v této oblasti je trocha potenciálu,“ komentuje Horner.

A jak vlastně Red Bull reagoval na zprávy o tom, že letos se už vylepšeného motoru, se kterým evidentně počítal, nedočká – nefunguje snad komunikaci mezi ním a Renaultem? „V tomhle už mě nic nepřekvapí. Vyrovnáme se s tím, co máme k dispozici a budeme se snažit, jak nejvíce to půjde. Jak jsem říkal, že jsem si velmi jistý tím, že ExxonMobil nám v tomto ohledu pomůže. Poslední tři závody byly slibné, takže uvidíme, jak to dopadne v Baku.“

Ve vztahu mezi Red Bullem a Renaultem „je zeď“

Diskuse k článku

3 komentáře: “Vylepšený motor letos nebude, a tak Red Bull obrací pozornost na palivo”

 1. Mansell napsal:

  Ne tak docela, mají asi nejlepší šasí a aerodynamika taky není špatná, s motorem jaký ma Mercedes by se těžko poráželi.

  jejich blbost je to, že společně s renaultem motor nevylepšují, až se tak stane, může nastat nova doba RB

 2. Konrad napsal:

  A proč jim motor nevylepší TAG Heuer… 🙂

 3. Louis65 napsal:

  Jeste bych Red Bullu doporucil zmenit dodavatele pneumatik. Tam je nejvetsi potencial! 🙂
  RB uz je proste trapnej 🙁

Napsat komentář