Výborní jezdci. Alonso obdivuje, že v deštivé lázni nikdo vážně neboural

Fernando Alonso vysvětlil volbu pneumatik nejvyšší tvrdosti tím, že se Aston Martin snažil porazit Maxe Verstappena ve Velké ceně Monaka, ale jezdec Red Bullu byl příliš silný. A ocenil, jak si s náročnými podmínkami piloti poradili.

Štítky: Fernando Alonso GP Monaka Zveřejněno 28. 05 2023 — GPF1.cz

Verstappen startoval z pole position na středně tvrdých pneumatikách, zatímco jeho soupeř z první řady Alonso začal závod na tvrdé směsi. Verstappen se na startu držel na čele a před deštěm vedl před Alonsen více než 50 kol, přičemž Alonso nakonec skončil téměř půl minuty za vítězem na druhém místě.

“Bylo to těžké,” řekl po závodě Alonso. “Rozhodli jsme se startovat na tvrdých pneumatikách, takže jsme se kvůli krátkému nájezdu do první zatáčky trochu vzdali možnosti o útok právě do ní. Mysleli jsme, že budeme hrát dlouhou hru se strategií [velmi pozdní pitstop], ale Max jel na středních pneumatikách a v tom prvním stintu super dobře – takže jsme neměli žádnou šanci. A pak na konci to tam déšť trochu zkomplikoval a nebylo snadné to vyřešit.”

Alonso debatoval se svým týmem přes vysílačku o tom, že by měl po příchodu deště přezout na střední pneumatiky. Rozhodnutí o tom, jaké pneumatiky nasadit, však nechal na svém týmu a nasadil střední pneumatiky do sucha. Déšť však zesílil, což znamenalo, že se musel vrátit do boxů, aby na vůz nasadil intermediální pneumatiky, tzn. pneumatiky do mokra se vzorkem.

Alonso dodal, že je neuvěřitelné, jak se závod obešel bez jakéhokoli safety caru nebo havárie, když začalo silně pršet.

“Překvapilo mě, že nedošlo k žádnému safety caru, k žádným incidentům. Takže si myslím, že dnes všichni odvedli úžasnou práci, aby udrželi auta na trati.”