Russellovi gratulovali k pátému místu, ale přitom ztratil stupně vítězů

Mercedes a George Russell přišli o stupně vítězů, tvrdí sám pilot, který se pozastavil nad tím, že to okolí nepochopilo.

Štítky: George Russell GP Monaka Zveřejněno 28. 05 2023 — GPF1.cz

George Russell po závodě povídal o tom, že šéf týmu Mercedes Toto Wolff s ním během závodu mluvil, aby ho uklidnil poté, co “ventiloval svou frustraci” do rádia. Russell byl rozzuřený poté, co v zatáčce Mirabeau na mokré trati dostal smyk a vyjel do únikové zóny, což ho stálo šanci skončit na stupních vítězů.

“Byl to mimořádně nudný závod, dokud nezačalo pršet – a přišlo to tak nějak z ničeho nic, protože jsme to nepředpokládali,” řekl po závodě Russell novinářům.

Po startu z osmého místa se posunul na třetí místo díky tomu, že před přeháňkou nezajížděl do boxů jako ostatní jezdci. Krátce poté, co přešel na pneumatiky do mokra, však udělal drahou chybu.

“Opravdu si to vyčítám, protože třetí místo bylo téměř jisté,” řekl Russell. “Vyjel jsem z dráhy, byla žlutá vlajka, zpomalil jsem, a jakmile jsem se dotkl brzd, zablokoval jsem kola a následoval Strolla do únikové zóny. To je asi ponaučení, že vlastně když na to nejste soustředění, děláte takové chyby. Asi kdyby tam nebyla žlutá vlajka, tak bych se prostě víc soustředil a nevyjel bych z dráhy  nepřipravil tím o pohodlné stupně vítězů.

Lidi mi pak gratulovali k pátému místu, ale já udělal chybu, která mě stála stupně vítězů.”