Startuje formulový šampionát exkluzivně pro ženy: W Series

Byla ustanovena závodní formulová série speciálně pro ženy. Za projektem stojí londýnská společnost W Series, se kterou jsou spojena některá významná jména, jako například David Coulthard, Adrian Newey, mnohaletý manažer McLarenu Dave Ryan nebo zkušený novinář a PR expert Matt Bishop. Pořadatelstvím šampionátu byla pověřena organizace British Racing & Sports Car Club (BRSCC).

2 Štítky: Motorsport W Series Závody žen Zveřejněno 10. 10 2018 — GPF1.cz

Seriál formulí pro ženy zahájí své jízdy na jaře roku 2019. Pojede se na okruzích po Evropě, v dalších sezonách se přidá Amerika, Asie a Austrálie.

Startovní pole bude mít 18 až 20 závodnic. Přihlásit se může kdokoli, součástí procesu výběru budou zkušební jízdy, jízdy na simulátoru, technické testy nebo testy fyzické kondice. Úspěšné kandidátky pak projdou zevrubným programem přípravy, od tréninkových jízd až po školení mediální komunikace.

Pořadatelé seriálu věří, že ženy mohou bojovat s muži na stejných platformách motorsportu, jsou ale přesvědčeni, že uspořádání speciální série pro ženy je „důležitým krokem k rozšíření ženské účasti v motorsportu“. W Series je tak zamýšlena jako brána pro ženy do špičkových mainstreamových závodních sérií.

V seriálu W Series se bude jezdit s monoposty formule 3 Tatuus T-318, osazené turbo motory Autotecnica Motori, čtyřválci o objemu 1,8 litru. Rozdělovat se bude 1,5 milionu dolarů na prize money, přičemž vítězka si přijde na půl milionu.

Twitter: https://twitter.com/wseriesracing

Instagram: https://www.instagram.com/wseriesracing

Facebook: https://www.facebook.com/wseriesracing

Diskuse k článku

2 komentáře: “Startuje formulový šampionát exkluzivně pro ženy: W Series”

  1. Pet napsal:

    ať si ženský klidně závodí sami mezi sebou, to může vadit jen těm, kteří jsou pomalejší než ony. Jako sponzorovi by mě bylo jedno, jestli podporuju chlapa nebo ženskou. Záleželo by mě na tom, jaké bude mít výsledky, a kolik mi to přinese peněz na reklamě. Že v F1 žádná ženská nezávodí není chyba systému, ženský jsou prostě pomalejší

  2. Jirka_1 napsal:

    W Series beruu jako platformu pro ženy, ale nějak nevěřím tomu, že je to pro ně brána do špičkových mužských formulových sérií…

Napsat komentář