Vettel si udělal ostudu, říká Hamilton

Brit zkritizoval Němcův manévr před druhým restartem.

8 Štítky: GP Ázerbájdžánu Lewis Hamilton Zveřejněno 25. 06 2017 — Pavel Fabry

Lewis Hamilton tvrdí, že Sebastian Vettel si udělal ostudu, když do něj zboku najel před druhým restartem Velké ceny Ázerbájdžánu v Baku. Němec nejprve do Brita vrazil zezadu, když nestačil zareagovat na jeho zpomalení. Ve vzteku pak najel vedle něj a po rozhořčené gestikulaci do mercedesu zatočil.

„Jet vedle a úmyslně zatočit do jiného jezdce a vyjít z toho bez úhony, jelikož stejně dojel čtvrtý, je podle mého názoru ostuda,“ řekl Hamilton, který závod dokončil těsně za Vettelem na páté pozici. „Myslím, že si dneska udělal ostudu.“

Hamilton se domnívá, že takové chování stanovuje špatný precedens nejen ve formuli 1, ale také pro mladé závodníky v juniorských kategoriích, kteří jsou skrze penalizace vedeni k tomu, aby se takového chování nedopouštěli.

„Rozhodně to vytváří precedes ve F1 a také pro mladé jezdce, kteří nás sledují a pak si sami nějak počínají. Dnes viděli, jak se chová čtyřnásobný mistr světa. Snad to nevnese vlnu do juniorských kategorií.“

Pilot Mercedesu odmítl také Vettelovu kritiku za začátek vzájemného incidentu. Němec tvrdí, že Hamilton vyzkoušel jeho brzdy, když úmyslně výrazně zpomalil.

„Nic takového jsem neudělal, volil jsem tempo,“ řekl Hamilton. „Jako při všech restartech jsem zpomalil na stejném místě. On samozřejmě spal a zezadu do mě najel. Pro mě to nebyl problém.“

Hamilton byl v cíli klasifikován na páté pozici, když také on musel absolvovat nedobrovolnou návštěvu boxové uličky. V průběhu závodu se totiž uvolnila jeho hlavová opěrka a jelikož se Britovi nepodařilo ji znovu upevnit za jízdy, musel k mechanikům.

„Je těžké spolknout takový výsledek po tak silném víkendu. Dnes jsem až k cílové čáře jel na srdce, dal jsem do toho všechno. Vím, že tým bude zničený kvůli tomu problému s opěrkou, co si ale z toho víkendu musíme odnést, je skvělý výkon, který jsme předvedli. Všichni cítíme tu bolest, ale je na mě posbírat všechny své myšlenky a pokusit se provést tým skrze tyto obtíže. Semkneme se a půjdeme dál.“

Diskuse k článku

8 komentářů: “Vettel si udělal ostudu, říká Hamilton”

 1. Louis65 napsal:

  Dokaze si nekdo predstavit kdyby to co HAM udelal nekdo v Indyapolisu???

 2. Mansell napsal:

  Mike Litoris:
  Já bych Vettelovi sebral body v tomto závodě nebo zakázal start v příštím závodě a k tomu milion dolarů pokutu. V každém případě by to měl být trest dost odstrašující na to, aby mladá nevybouřená krev v nižších seriích nezískala dojem, že je to normální a hrozí jen zanedbatelný trest.

  Dle Tvého posuzování měl Grosjean dostat skoro doživotní zákaz.

  Nerozumíš tlaku a adrenalinu, který jezdci v sobě a na sobě mají a hospodské uvahy tady jaksi neplatí.

 3. Mansell napsal:

  Ten druhý incident byl zbytečný a tam vettel by měl dostat trest, buď dodatečná penalizace, třeba 20 sekund, nebo a to je horší v příštím závodě třeba 5 míst na startu. Názory typu diskvalifikace nebo zákaz startu v dalším závodě jsou silně přehnané a do těchto názorů silně prmlouvají preference sympatii k pilotům.
  Nikdo z Vás nebyl vystaven takovému adrenalinu aby vůbec pochopil jezdce a natož soudil.
  Ten první incident si spiše myslím, že to udělal Hamilton schválně, ale ani on nechtěl aby mu Vettel narazil do auta, ale to plácení tam nemá co dělat.

 4. Mike Litoris napsal:

  Já bych Vettelovi sebral body v tomto závodě nebo zakázal start v příštím závodě a k tomu milion dolarů pokutu. V každém případě by to měl být trest dost odstrašující na to, aby mladá nevybouřená krev v nižších seriích nezískala dojem, že je to normální a hrozí jen zanedbatelný trest.

 5. villonso napsal:

  Ještě jedna věc by mne napadla: Nechat fanoušky hlasovat v anketě, který trest by si podle nich Vettel zasloužil (na výběr dávejte různé tresty dle svého uvážení).

 6. Lukaso99 napsal:

  No já bych zakázal po restartu měnit rychlost a byl by klid.Takové to zrychlování a zpomalování před čarou jen aby jezdec ty za sebou vycukal si o něco podobného co se stalo dnes jen říká.

 7. jaroslavii napsal:

  Mě se zdá, že to Hamilton udělal schválně a doufal, že poškodí Vettelovi př.křídlo a ten pak bude muset navíc do boxů. Tohle nejde dokázat, ale byl by toho schopen.

 8. villonso napsal:

  A jak měl Vettel podle Hamiltona být penalizován? Okamžitou diskvalifikací a zákazem startu v Rakousku, jak to navrhoval jeden diskutující na jiném webu? Panečku, to by se Hamiltonovi hodilo. Sám by si vybudoval majestátní náskok v čele šampionátu. Pane Richtre, publikujte prosím svůj názor a také se, snažně Vás prosím, pokuste odhadnout, jakou penalizaci byste vy Vettelovi dal. Osobně si myslím, že opatření v reálu aplikované bylo adekvátní.

Napsat komentář