Nadšený Stroll hovoří o prvním pódiu jako o splněném snu

Lance Stroll z Williamsu se v bláznivé Velké ceně Ázerbájdžánu umístil na třetím místě a získal tak své první stupně vítězů. To je přinejmenším velmi překvapivý výsledek, zvláště po výkonech z předešlých závodů, během kterých nejmladšího jezdce v letošním poli provázela šňůra nezdarů.

1 Štítky: GP Ázerbájdžánu Lance Stroll Williams Zveřejněno 25. 06 2017 — Šimon Trantina

Závod v Baku se vyvíjel velmi nečekaně, nabídl výjezdy safety caru, dramatické souboje mezi Sebastianem Vettelem a Lewisem Hamiltonem, spoustu odstoupení pilotů z rychlejších týmů a dokonce i červenou vlajku. Všechny tyto faktory velmi napomohly jezdcům ze středu pole, zejména pak Strollovi, který se do závodu kvalifikoval osmém místě a do zastavení závodu těsně před jeho polovinou se držel v druhé polovině nejlepší desítky.

Po restartu závodu se ocitl na senzačním čtvrtém místě, které se jen o několik kol později vylepšilo ve snovou druhou příčku. Stalo se tak poté, co Lewis Hamilton neplánovaně zajel do boxů pro výměnu porouchaného ochranného lemu okolo hlavy a co si Sebastian Vettel odbyl penalizaci za nesportovní náraz do Hamiltona během jízdy za safety carem.

Osmnáctiletý Kanaďan se pak držel pět vteřin za lídrem závodu Danielem Ricciardem a získával čas na Valtteriho Bottase s Estebanem Oconem, mezi kterými zuřila bitva o třetí místo, která oba jezdce pochopitelně značně zdržela. Bottas však Ocona předjel a díky sérii nejrychlejších kol závodu se na Strolla dotáhl. Navíc ho dokázal předjet až v cíli přímo na čáře; rozdíl mezi mercedesem a williamsem činil pouhou desetinu sekundy.

„Nemohu nalézt žádná slova, nevím, co bych měl říct. Nemůžu si plně uvědomit, co se stalo, byl to hektický závod. Ostatní bourali a nám se podařilo se problémům vyhnout. Valtteri mě na konci dostal, myslím, že to byl jeden z nejtěsnějších finišů vůbec. Na cílové čáře jsme byli bok po boku, byl to neuvěřitelný závod. Nikdy bych na začátku víkendu nevěřil, že na jeho konci budu stát na pódiu.

Tohle je pro celý tým, je to úžasné. Motorsport je záležitost lásky a nenávisti a ze začátku jsme měli několik velmi těžkých závodů. Ty dva poslední však byly úžasné a nyní jsem v sedmém nebi. Je to splněný sen, snil jsem o získání stupňů vítězů celé dětství, celý život jsem pro ten cíl pracoval a nyní to prožívám. Myslím, že si to uvědomím zítra ráno,“ řekl Lance Stroll.

Felipe Massa v druhém williamsu měl po restartu po červených vlajkách našlápnuto k ještě lepšímu výsledku než týmový kolega, když bylo o jedno místo výše, na třetí příčce. Hned po zajetí safety caru do boxů však začal zpomalovat a téměř ihned se ze třetího místa propadl na páté, když ho předjel právě Stroll a ještě Daniel Ricciardo, který převzal pódiové umístění krásným dvojitým předjetím dvojice Williamsu. Massovo trápení vzalo rychle za své, když ještě v onom kole zajel do boxů a kvůli porouchanému tlumiči odstoupil.

Nabízíme zájezdy na velké ceny F1

Diskuse k článku

Jeden komentář: “Nadšený Stroll hovoří o prvním pódiu jako o splněném snu”

  1. NakasiBMW napsal:

    A koho si vlastně předjel? Krouži dál!

Napsat komentář