Vettel prý Hamiltona po startu neviděl. A zkritizoval dění na stupních vítězů

Ještě než došlo na souboj Lewise Hamiltona a Maxe Verstappena v prvních zatáčkách, musel se po startu Brit uhýbat Sebastianu Vettelovi, který jej v rámci pravidel vytlačil skoro až na trávu. Jak situaci viděli oba aktéři?

Štítky: GP Mexika Lewis Hamilton Sebastian Vettel Zveřejněno 28. 10 2019 — Lukáš Štěrovský

„Měl jsem dobrý start, dotahoval jsem se na Charlese a Seb se blížil ze strany. Už jsem byl na bílé čáře a neměl kam jet, ale on se pořád přibližoval. Musel jsem trochu na trávu, abych se vyhnul nehodě kolo na kolo, což by způsobilo velkou kolizi,“ popisuje Brit dění krátce po zhasnutí červených světel.

A co na to Vettel? „Nesnažil jsem se Hamiltona vytlačit, jen jsem ho neviděl. Ale i kdybych ho viděl, udělal bych to stejně,“ žertoval na tiskové konferenci. Němec se ale už ve vší vážnosti vyjádřil ohledně dění na stupních vítězů. Zatímco vyzvednutí vítězného auta se mu líbilo, trofeje a maskot závodu alias ‚selfie chlapík‘ už nikoliv.

Trofeje pro první tří se Vettelovi nezamlouvaly.
Zdroj: @Scuderia Ferrari Press Office

„Vyzvednout vítězné auto bylo bezva. Byl to skvělý způsob, jak zapojit celý stadion a fanoušky. Vůbec se mi ale nelíbil ten selfie chlapík. Už tak nejsem fanoušek selfie… a když se pokusil dostat se na pódiovou fotku, odstrčil jsem ho.

Trofeje se mi také nelíbily. Máte tak skvělý závod, do kterého někdo vložil tolik snahy a úsilí, a pak dostanete tak nudně a hnusně vypadající trofeje. Všude je na nich napsáno Heineken (hlavní sponzor F1, pozn. red.), nepotřebujeme jejich hvězdu na každé trofeji. Bylo by hezké mít něco, co odráží kulturu Mexika. Snad příště,“ dodal Němec.

Diskuse k článku

Napsat komentář