Leclerc se musí ještě učit v závodech, podle Bottase nešlo Vettela předjet

Valtteri Bottas v závěru závodu stíhal druhého Sebastiana Vettela a naopak se sám musel bránit tlaku Charlese Leclerka. Nakonec však ani jeden z nich na pozici vpředu nezaútočil.

Štítky: Charles Leclerc GP Mexika Valtteri Bottas Zveřejněno 29. 10 2019 — Lukáš Štěrovský

„Pořád potřebuju zapracovat zejména na závodech. Strategie sice nebyla dobrá, ale měl jsem to asi víc řešit přes rádio a snažit se dostat od týmu víc pomoci, jako to udělal Seb. To se ještě musím učit,“ přiznává Charles Leclerc, který nakonec i kvůli taktice dvou zastávek obsadil čtvrté místo.

„Nevím proč, ale necítil jsem se dobře na střední sadě, ta první byla o moc lepší. Od první zastávky jsme věděli, že budeme muset ještě jednou do boxů, takže to bylo těžké. Chtěli jsme tak hlavně pokrýt Albona, aby se nám v závěsu za ním nepřehřívalo auto. V ten moment jsme věřili, že všichni před námi pojedou na dvě zastávky, ale to se nestalo,“ lituje Monačan.

Ferrari nešlo předjet

A jak hodnotí svůj výkon Valtteri Bottas? „S ohledem na to, kde jsem startoval, to byl silný závod a po sobotě jsem se cítil v neděli dobře. Myslím, že jsme vytěžili maximum ze strategie s oběma vozy a z mojí strany to byl dobrý závod, který jsem si užil.

Je jen škoda, že na konci nebyla žádná šance na předjetí, i když jsem měl dobré tempo. To byla daň za špatnou kvalifikaci. Jakmile jsem se dostal na rozestup jedné a půl sekundy, bylo těžké se přiblížit ještě víc, hlavně v posledním sektoru.

Na předjetí Ferrari na rovince bych musel být mnohem blíž, takže to bylo skoro nemožné. Jinak jsme ale měli lepší životnost pneumatik, než jsme očekávali. Věděli jsme, že taktika jedné zastávky je možná. Možná nám pomohla vyšší teplota trati,“ zamýšlí se Fin.

Faktem je, že Mercedes oproti Ferrari v pátek bílou sadu otestoval právě díky Bottasovi, který jako jediný ze špičky měl k dispozici dvě sady této tvrdé specifikace. Ostatní jezdci ze špice měli po jedné sadě, kterou si ušetřili pro závod.

Diskuse k článku

Napsat komentář