Vettel nevylučuje odchod od Ferrari

Čtyřnásobný šampion za pět let u Scuderie nedokázal navázat na své dřívější výkony a je možné, že po vypršení kontraktu opustí Ferrari.

Štítky: Ferrari Mattia Binotto Sebastian Vettel Zveřejněno 4. 03 2020 — Lukáš Podstata

Sebastian Vettel nevyloučil možnost změny týmu, ačkoliv je ve Ferrari prozatím spokojený. Po letošní sezoně mu však vyprší stávající kontrakt a Vettel nevylučuje možný přesun k jinému zaměstnavateli. „Existuje mnoho případů, kdy Němec změnil tým. Podívejte se, Michael Schumacher taky po svých neuvěřitelných výkonech Ferrari opustil.”

Vettel však hned dodal, že momentálně je pro něho Ferrari naprostou volbou číslo jedna a chce v něm pokračovat. „Nemám momentálně žádné důvody, proč bych neměl ve Ferrari pokračovat i v dalších sezónách.“

Je tedy nejspíše jen na vedení Ferrari, jak se k obnově se svým pilotem postaví.

Ačkoliv Ferrari a Mattia Binotto doslova položili v zimě Vettelovi nůž na krk, nyní se zdá, že se vzájemné vztahy opět udobřily a šéf italského týmu pěl po zimních testech na adresu německého závodníka jen slova chvály.

„Sebastian je v tuto chvíli naší první volbou. Ví, co musí udělat, a já vidím, že se dokázal dobře před sezonou připravit. Je plně soustředěný a doufám, že i v budoucnu bude součástí našeho týmu.“

Uvidí se tedy až v průběhu sezony 2020, jakým směrem se bude ubírat Vettelova závodní kariéra.

Diskuse k článku

Napsat komentář