Red Bull může skončit, pokud přijde o Verstappena

Christian Horner potvrdil, že pokud se nebude vztah s Hondou a Maxem Verstappenem vyvíjet správným směrem, Red Bull se může z královny motorsportu stáhnout.

Štítky: Christian Horner Max Verstappen Red Bull Zveřejněno 3. 03 2020 — Lukáš Podstata

Max Verstappen přestoupil do Red Bullu během sezony 2016 a hned při svém debutovém závodě ve španělské Barceloně dokázal zvítězit. Nizozemec sice začátkem tohoto roku podepsal novou smlouvu na tři sezony, ale pořád se objevují spekulace, že pokud nebude mít konkurenceschopný monopost, je reálné, že Red Bull opustí.

To by mohlo mít vliv i na setrvání Red Bullu v šampionátu, jak v seriálu Drive to Survive přiznal i samotný šéf týmu Christian Horner. Ten vůbec negarantuje setrvání nápojového giganta ve formuli 1, pokud se vše nebude ubírat správným směrem.

„Víte, skutečnost je taková, že Red Bull vyrábí energetické nápoje po celém světě a formule 1 je pro něj zajímavou platformou pro propagaci. Pokud nevyjde náš nový vztah s Hondou a pokud ztratíme Maxe Verstappena, musíme začít uvažovat, že formuli 1 opustíme,“ řekl Horner.

Prozatím však není důvod k panice, protože spojení Honda-Red Bull-Verstappen funguje. Jak tomu bude dál, to však teprve uvidíme.

Diskuse k článku

Napsat komentář