Prezident Ferrari a Vettel se neshodnou

Dva velmi rozdílné ohlasy z tábora Ferrari zní po neúspěšné Grand Prix Itálie. Zatímco prezident automobilky Sergio Marchionne zuří, Sebastian Vettel zůstává dle svých slov v klidu a optimistický do zbytku šampionátu.

Štítky: Ferrari GP Itálie Sebastian Vettel Sergio Marchionne Zveřejněno 6. 09 2017 — Lukáš Štěrovský

Sergio Marchionne, prezident Scuderie, označil výkon svého týmu v domácí Velké ceně Itálie jako „trapný“, když Sebastian Vettel, třetí v cíli, ztratil na vítězného Hamiltona více než půl minuty. Němec ale nesouhlasí. Podle něj se jednalo o optimální výsledek s ohledem na to, odkud do závodu startoval.

Problémy Ferrari způsobilo hlavně špatné nastavení, se kterým tým laboroval už od pátku, a oproti Mercedesu nižší výkon pohonné jednotky. Hlavně první faktor kritizoval Sergio Marchionne, podle kterého Scuderia od Belgie auto zhoršila, místo aby ho vylepšila. Problémem by mohlo být nové zavěšení, které italský tým na Monze představil a které údajně cílí hlavně na okruhy typu Singapur.

Nelehké přiznání Ferrari: Podělali jsme to!

„Bylo těžké takto trpět. Řekl jsem Arrivabenemu (šéf týmu) a Binnotovi (technický ředitel), že auto se od Belgie vůbec nezlepšilo. Něco, co jsme provedli v nastavení, nefungovalo. Mohl za to i nedostatek jízd na suchu,“ tvrdí prezident Ferrari. Na druhou stranu, podmínky byly stejné pro všechny, Scuderia však s ohledem na nové zavěšení mohla skutečně malým množstvím dat utrpět více než konkurence.

„Rozdíl mezi Mercedesem a námi byl až trapný. Ztráceli jsme sekundu na kolo. To není možné, není to Ferrari. Vážně chci smazat úsměv z tváří lidí Mercedesu. Mají mě teď pod palcem!“ štve Marchionneho.

Poněkud překvapivě však vyznívá prohlášení Sebastiana Vettela, který až bagatelizuje nepovedený výkon Ferrari z Itálie. Skoro, jako by si Němec nechtěl připustit ztrátu vedení v šampionátu. V rádiu během kola po dojetí závodu sice tvrdil, že se jednalo o těžký den, v pozávodních prohlášeních byl však Vettel postupně více a více umírněný.

Pavel Turek hodnotí důsledky prohry Ferrari na domácí půdě

„Ze ztráty na Mercedes nemám těžkou hlavu. Naše kola neukazovala skutečnou rychlosti, měli jsme problémy s vozem. Monza je specifický závod, takže mě to moc nestresuje. Věděli jsme, že to bude obtížné. Asi jsme očekávali, že budeme čelu blíž. Není hezké vidět vyhrát dva mercedesy, ale myslím, že s třetím místem jsme tomu dali všechno, a to je nejdůležitější.

Můžete říci, že celkově to byl špatný den, ale vím, že tým je na správné cestě a máme spoustu vylepšení, která se chystají. Nakonec pozice, ve které jsme celou dobu byli, byla úžasná. Vím, že můžeme být jen silnější, takže jsem velmi, velmi optimistický, a to navzdory všem číslům a tak podobně. Nemám starosti. Zbývá stále hodně závodů a se všemi lidmi, kteří za námi stojí, to je skvělý pocit,“ tvrdí Vettel.

Diskuse k článku

Napsat komentář