Vettel: Neodvedl jsem dobrou práci, musím se zlepšit

Němec přiznal, že v první části ročníku udělal spoustu chyb, kterých se chce příště vyvarovat.

Štítky: Ferrari Sebastian Vettel Zveřejněno 10. 08 2019 — Lukáš Podstata

Sebastian Vettel se v průběhu sezony dostal kvůli svým výkonům pod značkou palbu kritiky zejména italských médií. „V některých závodech jsem opravdu neodvedl dobrou práci. Musím se na svoji výkonnost v druhé části ročníku více zaměřit. Posledních pár závodů jsem se cítil mnohem lépe oproti úvodu sezony, kdy jsem s vozem značně bojoval,“ tvrdí odhodlaně jezdec Ferrari.

Italská stáj se letos potýká s nedostatkem přítlaku svého monopostu. To nepřímo potvrzuje také Vettel: „Je jasné, že tým se nenachází tam, kde by chtěl být. O tom svědčí pohled na tabulku pořadí Poháru konstruktérů, poslední závod v Maďarsku, nebo závody, kde nám chyběl dostatečný výkon.

Máme prostor pro zlepšení  v průjezdu pomalých zatáček, tam ztrácíme spoustu času. Aktuálně se na tento problém s týmem zaměřujeme. Klíč, jak tyto problémy odstranit, je pokračovat v tvrdé práci a snažit se dohnat konkurenci, jak nejrychleji to bude možné,“ hodnotí současnou situaci německý pilot.

Podle Němce by však neměl být tým v souboji o titul ve zbytku sezony přehlížen. Věří, že italská stáj se v dalším průběhu šampionátu zlepší. „Přijdou na řadu závody, jako je Spa nebo Monza. Ty pro nás budou lepší. Víme, že jsme dostatečně rychlý na rovinkách, ale rádi bychom také kontrolovali závod po celou dobu. Momentálně se ale od našeho cíle bohužel nacházíme ještě velmi daleko,“ uzavírá Vettel.

Diskuse k článku

Napsat komentář