Že je Verstappen výjimečný? Byl už jako dítě, uznávají soupeři

Pojede se na Zandvoortu, a tak na tiskové konferenci padla otázka týkající se Maxe Verstappena. Jeho dva bývalí kolegové hodnotili dlouhodobý hype kolem Maxe.

Štítky: Max Verstappen Zveřejněno 27. 08 2023 — Petr Horák

Okolo Maxe Verstappena je živo od jeho příchodu do Formule 1 v roce 2015, kdy mu bylo pouhých 17 let. V průběhu kariéry byl týmovým kolegou i Carlose Sainze a Pierra Gaslyho. Jak vnímali oni šrumec okolo svého holandského soupeře?

Sainz, který přišel do F1 spolu s Verstappenem v týmu Toro Rosso, řekl: “Jestli Maxovi něco nikdy nechybělo, byl to hype kolem něj. Bylo to cítit už v F3, kdy měl spoustu fanoušků. Po jeho prvním roce v F1 se základna jeho podporovatelů jen začala dál rozrůstat. Takže mě to vůbec nepřekvapuje, protože už když jsem s ním debutoval před osmi lety, tak jsem ten rozruch kolem něj cítil a vždycky jsem ho chápal. Je to prostě speciální talent, který podává od začátku vynikající výkony.”

Gasly s Verstappenem jezdil společně v Red Bullu, ale takto strávil jen polovinu sezony 2019, než byl přeřazen zpět do Toro Rosso. “Už když jsme spolu závodili na motokárách, bylo vidět, že nadšení kolem něj je jiné než u ostatních jezdců. Jak pak postupoval dalšími sériemi, tak se ta pozornost jen zvětšovala. Pomohlo tomu i jeho jméno a samozřejmě jeho výkony. Když potom přestoupil do Red Bullu, tak se vše ještě umocnilo. Ale není překvapivé, že je tam, kde je, a že má takové fanoušky. Působí to, že v Nizozemsku je z něj naprostá ikona. To vysvětluje, proč je v Zandvoortu 99,9 % tribun oranžových,” popsal situaci kolem Maxe Verstappena Francouz.