Vettel i Leclerc chválí Hamiltona: svoje úspěchy si zaslouží

Sebastian Vettel je společně s Charlesem Leclercem přesvědčen, že Lewis Hamilton si plně zaslouží uznání za zisk šestého titulu mistra světa.

Štítky: Charles Leclerc Lewis Hamilton Sebastian Vettel Zveřejněno 7. 11 2019 — Lukáš Podstata

Lewis Hamilton po skončení Velké ceny Spojených států oslavil už šestý titul mistra světa. Nutno podotknout, že pět titulů získal za posledních šest sezon. Před vyhlášením vítězů přispěchal s gratulací jako jeden z prvních Sebastian Vettel, který je považován za dlouhodobého konkurenta a spekulovalo se, co novopečenému mistrovi světa řekl.

Vettel se se svými slovy netajil a v rozhovoru je prozradil. „Pokud někdo vyhraje šest titulů mistra světa, pak si zaslouží opravdu velké uznání. Proto jsem tak rychle přispěchal s gratulací. Upřímně jsem za jeho výkony šťastný. Samozřejmě na druhou stranu jsem zklamaný, protože jsem to nebyl já, kdo ho mohl v zisku titulu ohrozit. Musíme však respektovat, čeho za poslední roky dosáhl s tak silným týmem, jakým Mercedes je.“

Chválu na adresu britského závodníka pěl i týmový kolega Vettela Charles Leclerc, který je v poslední době označován za Hamiltonova nástupce na trůnu. „Já nezískal žádný titul. Myslím si, že zisk i jednoho titulu je velký úspěch, a když jich získáte šest, je to prostě neuvěřitelné. Opravdu jsem přesvědčený, že si to zaslouží, protože předvedl v letošní sezoně úchvatné výkony. Od svých mladých let jsem ho sledoval v televizi a jo, musím mu opravdu pogratulovat,“ říká na adresu šestinásobného mistra světa Leclerc.

Diskuse k článku

Napsat komentář