Rok 2020 bude zbytečně nákladný. Řešení přitom bylo snadné

Takového názoru je šéf Red Bullu Christian Horner. Řešení, jak tomuto problému předejít, prý přitom bylo relativně snadné.

Štítky: Christian Horner Pravidla Rozpočtový strop Zveřejněno 8. 11 2019 — Lukáš Štěrovský

Od roku 2021 začnou platit nová pravidla včetně rozpočtového stropu, což má za úkol zajistit větší vyrovnanost pole. To se ale v prvním roce zřejmě nepovede, protože týmy budou vyvíjet vozy během příští sezony, kdy ještě žádná finanční omezení v platnosti nebudou.

Přední týmy tak budou moci investovat do vozů 2021 podstatně větší prostředky než stáje ze středu a chvostu pole. Přitom stačilo zavézt rozpočtový strop o rok dříve než nová pravidla. „Už teď jsme zaneprázdněni s vývojem dvou vozů kvůli novým pravidlům,“ tvrdí Horner.

„Tvrdím, že by bylo lepší nejdřív zavést rozpočtový strop, aby se snížily výdaje. Takto bude rok 2020 velmi nákladný a náročný, na trati i mimo ni. Nicméně se zlepšujeme jak na straně šasi, tak i motoru. Vše, co jsme se letos naučili, můžeme využít i příští rok. Nicméně je ironie, že příští rok budeme mít možná skvělou bitvu mezi třemi týmy, a pak se vše změní,“ dodává šéf Red Bullu.

Diskuse k článku

Napsat komentář