Vettel: Dneska jsem nejezdil dobře, Ferrari může být rychlé

Zatímco Kimi Räikkönen se držel okolo prvního místa, Vettel ztrácel.

Štítky: Ferrari GP Belgie Zveřejněno 25. 08 2017 — Pavel Fabry

Sebastian Vettel je přesvědčen, že je schopen předvádět ve Spa-Francorchamps lepší výkony, než jaké podával v pátečních trénincích na letošní Velkou cenu Belgie. Němec skončil odpoledne téměř půl sekundy za hlavním rivalem v boji o titul Lewisem Hamiltonem, přičemž v obou trénincích nestačil ani na týmového kolegu Kimiho Räikkönena. Vettel říká, že se v krátkých jízdách trápil, ale přiznává, že sám mohl odvést lepší práci.

„Nejsem úplně spokojený,“ řekl čtyřnásobný šampion. „Auto je celkově OK. Musíme to zkrátka jen poskládat všechno lépe dohromady. Bylo to trochu tak, tak, nedostal jsem se do rytmu, hlavně v krátkých jízdách. Dlouhá jízda byla o něco lepší. Celkově si myslím, že auto na to má, na to, aby bylo rychlé, musíme to ale zvládnout dobře po všech stránkách.

Já musím odvést svoji práci, pak by to mělo být dobré. Dneska jsem nejezdil nejlépe, nenašel jsem takový rytmus, jaký jsem chtěl. Vím tedy, že mohu být rychlejší.“

Vettel dodal, že Mercedes je na základě pátečních jízd ve Spa favoritem, doufá však, že když sám podá lepší výkon, může být Ferrari schopné týmu z Brackley zatopit.

„Myslím, že vypadají velice silně,“ řekl. „Kdykoliv vyjeli na trať, měli možnost být rychlí. Je to dlouhý okruh a není snadné poskládat všechno dohromady. Všichni se vždycky dívají na časy, jenže ono je za tím víc než jen to. Není pochyb, že oni vypadají velice silně.

Vždycky je těžké posuzovat pátek, protože to vypadá, že v sobotu se všem podaří udělat krok vpřed. Pokud my budeme schopni udělat stejný krok vpřed, pak ano, můžeme být blízko. Mercedes je favorit, my jsme ale tady, abychom jim dali zabrat. Přilnavost je dobrá, musíme jen správně vyvážit auto. Na některých místech mi trochu moc klouže zadek, což doháním předkem. Jsou to věci, které mohu ovlivnit odlišným stylem jízdy. Zítra by to mělo být v pohodě.“

Kimi Räikkönen vyhrál dopolední volný trénink, odpoledne skončil druhý za nejrychlejším Hamiltonem. Ve svém prohlášení však byl typicky neutrální.

„Jsou věci, které musíme projít, abychom mohli zrychlit, jak to tak v pátek bývá na každém okruhu,“ konstatoval Fin, který čerstvě prodloužil smlouvu s Ferrari také na sezónu 2018. „Nemá teď smysl začít hádat, co dělají ostatní, to uvidíme zítra v kvalifikaci, já jsem si ale jistý, že můžeme být rychlí.“

Diskuse k článku

Napsat komentář