Hamilton se raduje z „jednoho z nejsilnějších pátků“

Brit završil první den jízd v belgickém Spa-Francorchamps s nejrychlejším časem.

Štítky: GP Belgie Mercedes Zveřejněno 25. 08 2017 — Pavel Fabry

Lewis Hamilton označil pátek v Belgii jako jeden z nejsilnějších pro Mercedes za celou letošní sezónu. Brit byl dopoledne jen těsně druhý za Kimim Räikkönenem, odpoledne už se posunul do čela, než okruh ve Spa-Francorchamps pohltil silný déšť. Svým časem 1:44.753 odsunul Räikkönena na druhé místo rozdílem 0,262 sekundy.

„Dnes mi připadalo, že to byl jeden z našich nejsilnějších pátků v sezóně,“ řekl Hamilton. „Auto bylo okamžitě od vyjetí z garáže po všech stránkách silné. Už od začátku prvního tréninku jsme dělali velmi dobré kroky v jeho nastavování, je to skutečně povzbudivý způsob, jak zahájit víkend.

Co se týče rychlosti v dlouhých jízdách, vypadá to na čele vyrovnaně, my jsme ale svůj víkend zahájili nejlepším možným způsobem.“

Týmový kolega Valtteri Bottas v pátečních trénincích obsadil šesté a třetí místo, Fin tedy naopak cítí, že má ve zbytku víkendu ještě co dohánět.

„Celkově to byl náročný den,“ řekl Bottas, který v prvním tréninku dokonce vyjel z trati a otřel se o bariéru z pneumatik. „Měli jsme určité problémy s nastavováním auta a já jsem se na začátku necítil úplně pohodlně. Nakonec se to ale zlepšovalo, udělali jsme poměrně velký pokrok.

Výkonnost našeho auta vypadá obecně dobře. Nicméně, stále ještě máme dost prostoru, kde auto vyladit. Dlouhé jízdy v závěru byly narušeny deštěm, to bylo ale samozřejmě pro všechny stejné. Jsem rád, že jsme zajeli alespoň pár kol s těžkým autem.“

Diskuse k článku

Napsat komentář