Vettel a Ferrari dál jednají, na stole je údajně nová nabídka

Vyjednávání o nové smlouvě mezi Ferrari a Sebastianem Vettelem pokračují. Jak intenzivně, o tom přicházejí rozporuplné informace.

1 Štítky: Ferrari Sebastian Vettel Zveřejněno 5. 05 2020 — Tomáš Richtr

Vettelovi stávající smlouva vyprší na konci tohoto roku. Obě strany mají zájem o prodloužení spolupráce. První variantu nabídky ale Sebastian Vettel odmítl. Obsahovala totiž prodloužení jen o jednu sezonu.

Italský list La Gazzetta dello Sport přinesl informaci o druhé uskutečněné nabídce Sebastianu Vettelovi. A zatímco výrazné snížení finanční odměny o 70 % ze 40 milionů dolarů na 12 milionů v ní zůstává, platnost smlouvy je prodloužena na několik sezon. Výší finanční odměny se Vettel, který v uplynulých dnech tvrdil, že mu nejde o peníze, údajně dostal na stejnou nebo podobnou úroveň jako týmový kolega Charles Leclerc.

Britská televize Sky Sports ale tvrdí, že žádná konkrétní nabídka co do peněz či termínů předložena nebyla, byť Vettel a Ferrari na téma prodloužení kontraktu komunikují. Podle ní jsou na stole pořád všechny možnosti, včetně rozvázání spolupráce.

Sebastian Vettel předpokládá uzavření dohody před startem sezony, který je naplánován na první víkend v červenci. Charles Leclerc má smlouvu do roku 2024.

Pavel Turek – Automobilist

Diskuse k článku

Jeden komentář: “Vettel a Ferrari dál jednají, na stole je údajně nová nabídka”

  1. frantizsekk napsal:

    Vettel vi, ze nebude zavodit uz moc dlouho. Par milionu navic se bude hodit. Musi byt i trochu frustrovan z vyvoje udalosti ve ferrari, ale ani alonso nevyhral titul. Vzdycky chybel kousicek. V tuto dobu muze dokazat, ze mu nejde o penize a tituly, ale o tu nejlepsi praci na svete. Zavodit pro Ferrari. Vzdy rikal, ze toto je jeho sen.

Napsat komentář