Verstappenovy raketové odpichy jsou důkazem síly motoru Honda

Podle pilota Mercedesu Lewise Hamiltona dokazuje bleskový start Maxe Verstappena v Nizozemsku, že Honda letos podstatně vylepšila svoji pohonnou jednotku.

Štítky: Honda Lewis Hamilton Red Bull Zveřejněno 9. 09 2021 — Lukáš Štěrovský

„Můj start byl docela dobrý, jeho byl ale raketový,“ přiznává Hamilton. „Okamžitě odjel, neměli jsme jak na to odpovědět. Honda letos udělala s motorem velký krok vpřed.

Loni na tom se starty nebyli nejlépe. Myslím, že očividně vylepšili výkon. Celá pohonná jednotka je lepší po všech stránkách, zlepšili starty i některé jízdní vlastnosti. Letos mají asi úplně nejlepší starty ze všech,“ tvrdí dále Brit.

„Už od prvního závodu má Red Bull velmi silné auto a my se snažíme, jak to jenom jde. Musíme ale zapracovat na mnoha různých oblastech. V pár závodech to vypadalo, že jsme na stejné úrovni nebo lehce před nimi, ale pak vždycky odskočili. Je to těžké.

Na mnoha okruzích se nedá pořádně předjíždět. Musíme prostě dál pracovat a tlačit na pilu. V Poháru konstruktérů vedeme, což je skvělé, ale musíme auto zrychlit, abychom v budoucnu nadále vyhrávali,“ má jasno.