Verstappenovi se show ve Vegas nelíbí, ale být šéfem F1, taky by piloty neposlouchal

Max Verstappen si nebere servítky v kritice zahájeneho víkendu Velké ceny Las Vegas.

Štítky: GP Las Vegas Max Verstappen Zveřejněno 16. 11 2023 — GPF1.cz

Staronový mistr světa F1 Max Verstappen se rozzlobil, když pokáral organizátory Velké ceny Las Vegas za to, že z jezdců dělají šašky. Na středečním zahajovacím ceremoniálu vystoupili Kylie Minogue, will.i.am, Thirty Seconds to Mars a Cirque du Soleil a jezdci se předváděli jako figuríny ve výloze.

Zatímco Verstappen se snažil předstírat úsměv, jeho kolega z týmu Red Bull se zmohl jen na zdvižený palec.

“Pro mě za mě, tenhle [ceremoniál] můžete vynechat,” řekl trojnásobný mistr světa. “Prostě tam stojíme a vypadáme jako klauni.”

Ke stížnostem na představitele F1 Holanďan dodal:

“Nevím, asi pořád vydělávají peníze, jestli se mi to líbí, nebo ne, takže to nezáleží na mně. Ale já se nebudu přetvařovat, jen vždycky vyjadřuji svůj názor na pozitivní i negativní věci. Takový prostě jsem. Někomu se ta show líbí trochu víc, mně se nelíbí vůbec,” pokračoval Verstappen. “Vyrostl jsem jen na pohledu na výkonnostní stránku věci a tak to také vidím. Takže pro mě je to tak, že jsem rád ve Vegas, ale ne tolik kvůli závodění. [myšleno má to město rád, ale není spokojen s kombinací s F1]

Nejsme spolumajitelé sportu, takže se tím prostě řídíme. Oni rozhodují o tom, co dělají, že? Kdybych byl majitelem, udělal bych to samé, neposlouchal bych jezdce. Je to můj sport, dělal bych si s ním, co bych chtěl, kdyby to tak bylo.”

Las Vegas bude tento víkend hostit Velkou cenu Formule 1 poprvé od roku 1982, kdy paddock vymění tradici za lesk Stripu ve městě hříchu.

Verstappen získal již svůj třetí titul mistra světa a je na nejlepší cestě k tomu, aby tak učinil s rekordním náskokem.