Verstappenovi kvůli věku nepůjčili auto. Půjčovna se omlouvá a láká Verstappena zpět

Max Verstappen je jedním z nejuznávanějších a nejoceňovanějších sportovců na světě. To však neznamená, že jeho život je bez omezení - alespoň v očích autopůjčovny Sixt.

Štítky: Max Verstappen Zveřejněno 29. 12 2023 — GPF1.cz

Britský bulvární deník The Sun přinesl zprávu, že trojnásobnému mistru světa Formule 1 společnost Sixt nedávno odepřela klíčky od vozu Mercedes-AMG GT 4-Door Coupe, když byl se skupinou přátel na dovolené v Portugalsku. Společnost Sixt sice umožňuje půjčování vozů řidičům mladším 25 let (Verstappenovi je 26 let), ale pro své nejvýkonnější vozy, jako je například AMG GT 4-Door s výkonem 470 kW/900 Nm, povoluje půjčování pouze řidičům starším 30 let.

Vzhledem k tomu, že Verstappen neměl k dispozici AMG GT s osmiválcem, musel se údajně spokojit se skromnějším BMW řady 5.

POJĎ SE S NÁMI POTKAT!
NA EXKLUZIVNÍ PŘEDPREMIÉŘE FILMU FERRARI s TALKSHOW –
VSTUPENKY ZDE

Společnost Sixt ve svém prohlášení uvedla, že zaměstnanec, který Verstappenovu rezervaci vyřizoval, se pouze řídil pravidly značky. Ujistila, že hvězda Red Bullu si bude moci v budoucnu znovu pronajmout stejný vůz.

“Mohou nastat zvláštní okolnosti, které odůvodňují odchylku od pravidel. Toto je takový případ,” uvádí se v prohlášení. “Panu Verstappenovi se omlouváme. Může si od nás kdykoli pronajmout vůz, který chce. O jeho řidičských schopnostech a zkušenostech se silnými vozy samozřejmě vůbec nepochybujeme.”

Jak už název napovídá, AMG GT 4-Door je prodloužený čtyřdveřový sedan, který je odnoží modelu AMG GT s kapkovitou střechou a dvoudveřového kupé. Ve výbavě GT 63 je schopen zrychlit na 100 km/h za 2,9 sekundy a dosáhnout maximální rychlosti 316 km/h.

Uvádí se, že Verstappen si pronajal závodní okruh Autodromo Internacional do Algarve, obecně známý jako Portimao, s tím, že poté plánuje cestu do Brazílie.

Není to poprvé, co se o Verstappenovi mluví kvůli věku. V pouhých 17 letech byl Nizozemec nejmladším jezdcem, který kdy závodil ve Formuli 1, když v roce 2015 debutoval na plný úvazek při Velké ceně Austrálie. Jen o jeden závod později zaznamenal v Malajsii své první bodované umístění. Umístění v první pětce si připsal v polovině sezony v Maďarsku. Jeho první vítězství přišlo následující rok po úžasném debutu ve Španělsku s vedoucím týmem Red Bull.