Verstappen v budoucnu určitě změní tým

Dvojnásobný šampion F1 Mika Hakkinen je přesvědčen, že Max Verstappen jednoho dne opustí Red Bull a bude hájit barvy jiné stáje. Důvodů je podle Fina hned několik – odliv klíčových zaměstnanců, peníze nebo i ztráta motivace.

Štítky: Max Verstappen Mika Häkkinen Red Bull Zveřejněno 18. 10 2022 — Vašek Štěpánek

Max Verstappen se ve Velké ceně Japonska stal dvojnásobným šampionem formule 1. Oba tituly získal Nizozemec s Red Bullem, a i když jsme teprve možná na začátku nové éry, jeden hlas už předpovídá konec, který určitě přijde.

Mika Hakkinen se nechal slyšet, že čerstvý dvojnásobný šampion jednou svůj stávající tým opustí a připojí se k novému projektu. Mistr světa z let 1998 a 1999 si myslí, že rozhodující může být i samotný a dlouhý kalendář.

„Je to neúnosné. Jedna sezona F1 má nyní 22 závodů a od příštího roku jich bude ještě o dva navíc. Z dlouhodobého hlediska to tým unaví, ať už jde o mechaniky, důležité inženýry a další zaměstnance. Tak to je, 24 závodů za rok je šílené číslo.

Lidé v týmu musí být pořád ve střehu a zanedbávají kvůli tomu své rodiny a děti. Jednou dojde takovým zaměstnancům trpělivost a řeknou si ‚dost‘. Situace pilotů je jiná, sice také mají své soukromé životy, ale také mají soukromá letadla a řidiče,“ zamýšlí se Hakkinen.

Náročný kalendář může představovat frustraci týmu a odliv zaměstnanců. Podle Hakkinena potom nebude auto splňovat požadované cíle, a to atmosféru v týmu jen zhorší. Za taková konstelace si Fin dokáže živě představit Verstappenův odchod.

„Max s Red Bullem podepsal dlouholetou smlouvu, což je skvělé. Ukazuje to, jak moc je Max lidem ve svém týmu oddaný. Pokud ale dojde k odlivu zaměstnanců, odejde předčasně. Letos jsme mohli vidět, jak se dá smlouva předčasně ukončit, a to hned několikrát.

Nedokážu si představit, že by Max odjel celou kariéru v Red Bullu. Důvodů může být víc, třeba peníze, a to nejde jen o lepší plat. Pilot díky lepší nabídce vidí, kolik je tým ochoten investovat, a to se může promítnout i ve vývoji auta.

Takže závodník si potom uvědomí, že má s novým týmem také šanci uspět. Nebo se také může zcela v klidu stát, že Max bude chtít změnu. V minulosti jsme toho byli svědky, tak pro ne i v budoucnu,“ zakončil zamyšleně ‚létající Fin‘.