Mercedes nevěří v titul 2023, Red Bull je favoritem

Ve srovnání s loňským rokem letos zažily Stříbrné šípy mizernou sezonu, když vypadly z bojů o příčky nejvyšší. A lépe zřejmě nebude ani v ročníku nadcházejícím.

Štítky: Mercedes Toto Wolff Zveřejněno 18. 10 2022 — Lukáš Štěrovský

Prohlásil to samotný šéf týmu F1 Toto Wolff, který návrat Mercedesu do čela pole přirovnal k otáčení uvíznuté lodi. „Zvrátit výsledky je v našem odvětví trochu jako otočit ropný tanker. Nejprve musíte pochopit, co je hlavní příčinou problémů. Co je nejzásadnější komplikace a jaké jsou ty další,“ objasnil Wolff.

Mercedes se letos trápil zejména s poskakováním monopostu W13, ale ani po vyřešení tohoto problému se nedostavilo vítězství – což se Stříbrným šípům stalo naposledy v roce 2011. „Ještě jsme doopravdy neanalyzovali všechny trable, ale myslím, že velkou část jsme vyřešili. Zcela odstranit se nám je letos ale určitě nepodaří.

Udělali jsme nějaká rozhodnutí pro příští rok, ale nejsem si stoprocentně jistý, že budeme bojovat o titul. Máme cíl, máme nějaká očekávání, ale čeká nás ještě spousta práce,“ dodává šéf Mercedesu, který do USA přiveze poslední vylepšení svého vozu.